آزمایشگاه های تخصصی ICT در شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی عضو شدند

به گزارش تور کانادا، به گزارش خبرنگاران به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، عضویت آزمایشگاه های تخصصی این پژوهشگاه در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با هدف حمایت از توسعه فناوری های بومی مورد استفاده در شبکه ملی اطلاعات انجام می شود.

آزمایشگاه های تخصصی ICT در شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی عضو شدند

در جلسه مشترک مدیران پژوهشگاه ICT و مدیران شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه های همکاری مشترک دو مجموعه، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد فرایند عضویت آزمایشگاهی تخصصی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در شبکه آزمایشگاهی انجام شود.

در جلسه مذکور ضمن آشنایی با اقدامات و برنامه های شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بسته های حمایتی این مجموعه برای بهره مندی اساتید، پژوهشگران، شرکت های دانش بنیان و صنابع کشور از خدمات آزمایشگاهی معرفی گشت و راه های به اشتراک گذاری ظرفیت های دو مجموعه جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات آزمایشگاهی حوزه ICT بررسی شد.

با توجه به ضرورت توجه به فناوری های بومی در توسعه شبکه ملی اطلاعات و کمبود زیرساخت های آزمایشگاهی کشور برای تحقیق، توسعه و تست و ارزیابی محصولات بومی حوزه ICT، همکاری این دو مجموعه می تواند فرصت های خوبی برای تولیدکنندگان فناوری های بومی و صنایع داخلی ایجاد کند.

در این جلسه مقرر شد علاوه بر عضویت آزمایشگاه های تخصصی پژوهشگاه در شبکه آزمایشگاهی، دو طرف برنامه های حمایتی مشترکی برای متقاضیان استفاده از این خدمات تعریف کرده و به اجرا درآورند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 آبان 1399 بروزرسانی: 2 آبان 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 715

به "آزمایشگاه های تخصصی ICT در شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی عضو شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزمایشگاه های تخصصی ICT در شبکه آزمایشگاهی معاونت علمی عضو شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید