اعمال غیر مسئولانه بشر عامل تغییرات اقلیمی است

به گزارش تور کانادا، محمودی گفت: گسترش مسائل زیست محیطی در دنیا همچون افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها به دلیل اعمال غیر مسئولانه بشر است.

اعمال غیر مسئولانه بشر عامل تغییرات اقلیمی است

به گزارش خبرنگار ، سعید محمودی مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران در نشست تخصصی هماهنگی سند همکاری در حوزه آموزش حفاظت از محیط زیست و مدیریت مصرف آب و انرژی در مدارس اظهار کرد: گسترش مسائل زیست محیطی در دنیا همچون افزایش دمای زمین و تغییر الگوی بارش ها به دلیل اعمال غیر مسئولانه بشر است.

وی اضافه نمود: ما در کشورمان سالانه 250 میلیمتر بارش داریم، اما این رقم در کشور های دنیا 1000 میلیمتر است.

محمودی گفت: ایران دهمین کشور فراوری کننده کربن در دنیا است، این درحالی است که ما جزء کشور های صنعتی نیستیم، لذا اگر می خواهیم که آینده بهتری داشته باشیم باید در مصرف منابع صرفه جویی کنیم.

مدیرکل اداره حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه در گذشته تصمیمات اشتباهی در بعضی حوزه ها گرفتیم که امروزه ما را گرفتار نموده است، توضیح داد: آموزش محیط زیست و تغییر نگرش در این زمینه باید در سطح گستره تری نسبت به گذشته صورت گیرد.

وی اضافه نمود: توسعه پایدار در کنار حفظ محیط زیست باید در نظر گرفته گردد تا بیش از این شرمسار نسل های آینده نشویم.

محمودی با تاکید بر اینکه احتیاج به آموزش نسل های آینده برای حفظ محیط زیست داریم، اعلام کرد: می توانیم در این زمینه از تجربیات کشور های دیگر استفاده و برنامه های مناسبی برای برطرف مسائل محیط زیست تدوین کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 51

به "اعمال غیر مسئولانه بشر عامل تغییرات اقلیمی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال غیر مسئولانه بشر عامل تغییرات اقلیمی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید