الحشدالشعبی از شناسایی بزرگترین هسته تروریست های داعش اطلاع داد

به گزارش تور کانادا، یک فرمانده الحشد الشعبی موقعیت هسته تروریست های داعش که عامل حملات اخیر در استان کرکوک بودند را فاش کرد و گفت که برای پاکسازی این منطقه به پشتیبانی هوایی یکسره احتیاج است.

الحشدالشعبی از شناسایی بزرگترین هسته تروریست های داعش اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، علی الحسینی یکی از فرماندهان الحشد الشعبی روز سه شنبه از وجود هسته های داعش در داخل عراق اطلاع داد و گفت این گروه در پس حملات اخیر در استان های کرکوک و دیالی قرار گرفته است.

الحسینی در گفت وگو با پایگاه خبری بغداد الیوم گفت: عظیم ترین هسته تروریست های داعش در عراق در منطقه المطیبیجه است که در نزدیک مرز استان صلاح الدین با استان دیالی واقع است و ده ها نفر از اعضای داعش را به سمت کرکوک و دیالی فرستاده است که عاملان حملات اخیر بودند.

الحسینی گفت: المطیبیجه در یک محور جغرافیایی بسیار پیچیده واقع است که به وسیله بیابان ها به استان های دیالی و کرکوک متصل می گردد و به وسیله تپه ها، کوه ها و صحراها راه های نفوذ زیادی به دیگر مناطق دارد.

وی اضافه نمود: این منطقه احتیاج شدیدی به یک پشتیبانی هوایی دائمی برای حمله به پناهگاه ها و راه های نفوذ تروریست ها دارد تا خطر امنیتی آنها برطرف گردد و برای ایجاد یک راه حل دائمی کوشش گردد که برنامه های داعش را برای دیگر حملات ناکام گذارد.

نهاد اطلاع رسانی دستگاه امنیتی عراق روز دوشنبه از کشته شدن 23 تروریست در حمله هوایی در استان کرکوک اطلاع داد.

استان کرکوک عراق در روز یکشنبه شاهد سه حمله عناصر تروریستی به نیروهای امنیتی این کشور بود که با کشته و زخمی شدن چند نیروی امنیتی همراه شد.

نیروی هوایی عراق پاسخ حملات چند روز اخیر داعش به مناطقی در کرکوک را با بمباران مخفیگاه تروریست ها و به هلاکت رساندن 23 نفر از آنها داد.

رسانه های عراقی طی روزهای گذشته هشدار دادند که به احتمال زیاد آمریکا با عقب نشینی از بعضی پایگاه های خود در عراق به هسته های خفته داعش برای ازسرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 444

به "الحشدالشعبی از شناسایی بزرگترین هسته تروریست های داعش اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الحشدالشعبی از شناسایی بزرگترین هسته تروریست های داعش اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید