انتشار تصاویر دلخراش از قتل مرد غیرمسلح افغان به دست نظامی استرالیایی

به گزارش تور کانادا، انتشار یک کلیپ ویدئویی از جنایات سال 2012 نظامیان استرالیایی در افغانستان و شلیک به یک مرد بی دفاع از فاصله نزدیک خبر ساز شده است.

انتشار تصاویر دلخراش از قتل مرد غیرمسلح افغان به دست نظامی استرالیایی

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، یک کلیپ ویدئویی دلخراش که به تازگی در فضای مجازی قرار گرفته است، یک نظامی استرالیایی را در حالی نشان می دهد که به ضرب گلوله یک مرد غیرمسلح افغان را که از ترس در گندم زاری به خود پیچیده است، به قتل می رساند.

بنا به گزارش روزنامه انگلیسی دیلی میل، این ویدئو که شب گذشته (دوشنبه) از شبکه ای بی سی پخش شد، از دوربین کلاه ایمنی یک سگ در روستای ده جوز حسن زا در ماه می 2012 ضبط شده است.

یک سگ ژرمن شپرد با نام کوئک در حالی دیده می شود که گروهی از سربازان را به سمتی هدایت می کند که مردی در گندم زاری در افغانستان پنهان شده و یکی از این نظامیان در فاصله دومتری، اسلحه ام4 خود را به سمت سر این مرد افغان نشانه می گیرد.

طبق این گزارش، نظامی استرالیایی در حال فریاد زدن با به کار بردن الفاظ رکیک است و مرد افغان در حالیکه یک تسبیح با مهره های قرمز رنگ به دست گرفته از ترس به خود می پیچد.

این نظامی استرالیایی با به کار بردن الفاظ توهین آمیز خطاب به نظامی که بند قلاده کوئک را به دست داشت، برای قتل این مرد افغان اجازه می گیرد و او نیز، این نظامی استرالیایی را به فرمانده خود ارجاع داد.

این نظامی استرالیایی بار دیگر سؤال خود را درباره به قتل رساندن این مرد افغان از فرمانده خود تکرار کرد و بعد از دو مرتبه که مافوقش صدایش را نشنید، سه مرتبه به سمت سر و سینه فرد افغان تیراندازی کرد.

علیرغم انتشار چنین نوار ویدئویی، نیروهای دفاع استرالیا در دفاع از این اقدام نظامی خود گفته اند که این تیراندازی در دفاع از خود اجرا شده است اما بریدن چاپمن یکی از اعضای سابق همان اسکادران از نظامیان مستقر در افغانستان، با دیدن کلیپ ویدئویی دلخراش بسیار بهت زده شد و به شبکه ای بی سی گفت: این واقعاً یک نوع اعدام بوده است.

وی ادامه داد: او از مافوق خود می پرسد که چه کند اما در نهایت سرباز (بدون مجوز) ماشه را می کشد. این واقعاً یک نوع اعدام بوده است.

نظامی استرالیایی که در تصاویر دیده می شود و همچنان در نیروهای ویژه فعالیت دارد و گفت که در دفاع از خود تیراندازی کرده است و گفت که این مرد افغان یک رادیو داشت که در تصویر قابل مشاهده نبود.

وی همچنین به نیروی دفاع استرالیا گفت که از فاصله 15 تا 20 متری، ماشه را کشیده است. این نظامی استرالیایی در نهایت از انجام هرگونه عمل اشتباهی تبرئه شد.

این اولین بار نیست که گزارش هایی از جنایت نظامیان استرالیایی در افغانستان منتشر می شود و پیش از این گزارش هایی منتشر شده بود که در آن نشان می داد نظامیان استرالیایی اقدام به قتل، شکنجه و قطع اعضای بدن بازداشتی های خود در افغانستان می کردند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 368

به "انتشار تصاویر دلخراش از قتل مرد غیرمسلح افغان به دست نظامی استرالیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتشار تصاویر دلخراش از قتل مرد غیرمسلح افغان به دست نظامی استرالیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید