برگزاری تظاهرات؛ هشدار معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به اشرف غنی

به گزارش تور کانادا، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در اجتماع مردمی تهدید کرد که اگر جلوی تقلب در انتخابات گرفته نشود، موجی از تظاهرات مردمی در سراسر این کشور به راه خواهد انداخت.

برگزاری تظاهرات؛ هشدار معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به اشرف غنی

به گزارش دفتر منطقه­ ای تور کانادا، ژنرال عبدالرشید دوستم معاون اول رئیس­ جمهور افغانستان در دیدار با مردم شهر شبرغان در شمال این کشور از عملکرد دولت انتقاد کرد.

وی با اشاره به انتخابات ریاست­ جمهوری افغانستان تاکید کرد که اگر جلوی تقلب در فرایند شمارش آرا گرفته نشود، موج عظیمی از مردم افغانستان تظاهرات سراسری برای مبارزه با تقلب راه­اندازی خواهند کرد.

دوستم که از متحدان تیم ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله است، بارها رئیس جمهور افغانستان به کم­ کاری در ولایت­ های شمالی این کشور متهم کرده است.

رهبر جنبش ملی اسلامی در افغانستان، پیش از این نیز تهدید کرده بود که اگر دولت به شرایط امنیتی شمال افغانستان رسیدگی نکند، عملیات بزرگی را با کمک نیروهای مردمی راه­ اندازی خواهد کرد.

چندی قبل نیز اسدالله سعادتی معاون دوم عبدالله از تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی به تور کانادا گفت که برخی افراد در کمیسیون انتخابات افغانستان برای تقلب سازمان یافته تلاش می کنند.

وی گفت: کمیسیون انتخابات افغانستان باوجود تأکیدهای بسیار و نامه نگاری اما آرای بدون بیومتریک را اعتباربخشی و ثبت می کند که این عمل باید متوقف شود.

برخی از کنندگان مجلس افغانستان نیز در گذشته همواره تاکید کرده اند که اگر انتخابات آینده بدرستی مدیریت و برگزار نشود، احتمال رفتن این کشور به سوی جنگ های داخلی وجود دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 18

به "برگزاری تظاهرات؛ هشدار معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به اشرف غنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری تظاهرات؛ هشدار معاون اول ریاست جمهوری افغانستان به اشرف غنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید