توزیع شیر در مدارس براساس توافق وزارت بهداشت با آموزش و پرورش

به گزارش تور کانادا، عزتیان گفت: توزیع شیر در بین دانش آموزان براساس توافق وزارت بهداشت با آموزش و پرورش انجام می گردد.

توزیع شیر در مدارس براساس توافق وزارت بهداشت با آموزش و پرورش

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل دانش آموزی در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

رضا عزتیان رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار با اشاره به افزایش قیمت محصولات لبنی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر میزان مصرف محصولات لبنی مردم کشورمان بسیار پایین تر از حد استاندارد و پیشنهادی سازمان بهداشت جهانی است و متأسفانه دهک های پایین جامعه شیر و مواد لبنی را از سبد غذایی خود خارج نموده اند.

رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت ادامه داد: یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت توزیع شیر در مناطق کمتر برخوردار و محروم است و این کار با هدف افزایش سرانه مصرف شیر در کشور انجام می گردد.

او تأکید کرد: بر اساس توافق بین وزارت بهداشت با آموزش و پرورش توزیع شیر در بین دانش آموزان به خصوص در بین دختران انجام می گیرد.

عزتیان با اشاره به اینکه مصرف شیر باعث تأمین کلسیم مورد احتیاج بدن می گردد، اضافه کرد: افراد باید به طور معمول روزانه 2 واحد شیر یا مواد لبنی مصرف نمایند که سهم ایرانیان از مصرف محصولات لبنی بسیار پایین تر از این مقدار است و این موضوع سلامتی آن ها را تهدید می نماید. احتمال می رود که آن ها در دراز مدت دچار بیماری هایی مانند پوکی استخوان شوند.

او اضافه کرد: به دلیل اینکه یکی از اقدامات مهم وزارت بهداشت منطقی کردن میزان مصرف انواع محصولات لبنی و به خصوص شیر است دفتر بهبود تغذیه وزارتخانه مکاتبات مختلفی با سازمان های ذی ربط در زمینه افزایش قیمت لبنیات و کاهش آمار مصرف محصولات لبنی نموده که در این زمینه راه حل های پیشنهادی خود را به این نهاد ها ارائه داده است.

رئیس اداره تغذیه مراکز جمعی وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت یک برنامه عملیاتی را بر اساس دستورات ابلاغی تعریف و اقدامات مهمی را در زمینه افزایش میزان مصرف محصولات لبنی در بین مردم انجام خواهد داد.

واکنش وزیر بهداشت به آزاد شدن تاسیس داروخانه در هر نقطه شهر

او با اشاره به توزیع ویتامین دی و قرص های آهن یادآوری کرد: وزارت بهداشت به صورت رایگان قرص های آهن و ویتامین D را در بین دانش آموزان به خصوص دختران در سراسر کشور توزیع می نماید و این کار با هدف برطرف کمبود آهن دانش آموزان در سنین رشد انجام می گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 254

به "توزیع شیر در مدارس براساس توافق وزارت بهداشت با آموزش و پرورش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع شیر در مدارس براساس توافق وزارت بهداشت با آموزش و پرورش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید