تکه تکه شدن سعودی ها با موشک های یمنی

به گزارش تور کانادا، سخنگوی نیرو های مسلح یمن در نشست خبری به تشریح جزئیات عملیات اخیر موسوم به عملیات البنیان المرصوص پرداخت و گفت که در این عملیات، 2500 کیلومتر مربع آزاد و 1500 نفر از متجاوزان کشته و 1800 تن دیگر زخمی شده اند.

تکه تکه شدن سعودی ها با موشک های یمنی

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیرو های مسلح یمن در نشست خبری به تشریح عملیات البنیان المرصوص پرداخت و گفت که ائتلاف سعودی برای اینکه از کوتاه ترین راه ممکن به صنعاء پایتخت یمن برسد، از ماه ها پیش خود را برای این حمله آماده نموده بود.

او گفت که منطقه نِهم در شرق استان صنعاء طی هفته های گذشته شاهد تشدید حملات از سوی متجاوزان بود، حملاتی که نیور های یمن را مجبور کردند که با جدیت با این حملات به مقابله بپردازند.

سرتیپ سریع گفت: بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده بودیم، دشمن از ماه ها پیش با هدف رسیدن به نزدیک ترین منطقه در صنعاء خود را آماده شده بود.

او گفت که ائتلاف سعودی برای اینکه در این حمله پیروز گردد، 17 لشکر و تعدادی گردان به همراه تجهیزات نظامی مختلفی به منطقه گسیل نموده بود.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن گفت که ائتلاف سعودی همچنین برای اینکه نیروهایش بر روی زمین پیشروی نمایند، اقدام به پوشش هوایی آن ها کرد، ولی از ترس موشک های پدافند یمن مجبور شد جنگند ه های خود را در ارتفاع بالاتر نگه دارد. او گفت که جنگنده های سعودی 250 سرت پرواز برای بمباران نیرو های یمنی داشته است.

او گفت که پدافند هوایی فاطر یک نقش مهمی در شوک وارد کردن به جنگنده های ائتلاف سعودی داشت و مانع از ادامه حملات آن ها شد. یحیی سریع گفت که پدافند موشکی یمن در 25 عملیات پیروز بوده است.

سرتیپ سریع گفت که در عملیات بنیان مرصوص یگان های موشکی و پهپادی یمن، تعدادی از فرودگاه های عربستان سعودی را که برای اهداف نظامی از آن ها استفاده می شد، هدف قرار دهند. فرودگاه های نجران و جیزان و پایگاه هوایی حمیس مشیط از جمله این اهداف بود که با چند موشک بالستیک هدف نهاده شد.

او گفت: تداوم حملات هوایی دشمن علیه نیرو های ما، باعث شد که یک مالی متعلق به شرکت ملی نفت عربستان سعودی (آرامکو) را به همراه دو هدف حساس در عمق خاک سعودی هدف قرار دهیم.

سخنگوی نیرو های مسلح یمن گفت که یگان پهپادی و موشکی ارتش یمن در داخل و خارج این کشور به ترتیب، 41 و 21 عملیات علیه اهداف ائتلاف سعودی انجام داد.

سرتیپ سریع گفت: از نتایج پاتک ارتش یمن علیه ائتلاف سعودی، این بود که شمار زیادی از نظامیان مزدور از صحنه نبر پا به فرار گذاشتند و امینت منطقه نهم به صورت کامل تأمین گردد. به گفته وی در چند روز از عملیات ارتش و کمیته های یمن، 800 کیلومتر مربع از در استان الجوف آزاد و پاکسازی شد.

وی ادامه داد: مساحت مناطقی ر. ا؛ که در استان های مأرب و الجوف به اضافه نهم آزاد کردیم 2500 کلیومتر مربع است. او گفت که بیش از 3500 نفر از نیرو های متجاوز کشته، زخمی و یا اسیر شده اند.

به گفته سخنگوی نیرو های مسلح یمن در عملیات بنیان مرصوص، 1500 نفر از متجاوزان کشته شده اند که جسد بسیاری از آن ها همچنان در مناطق عملیاتی قرار دارند. به گفته وی 1800 نفر نیز زخمی شده اند.

سرتیپ یحیی سریع گفت که به دلیل شمار زیاد تلفات و زخمی های متجاوزان، فرماندهان یمنی، کمیته های انسانی و تفحصی برای جمع آوری اجسادو رسیدگی به زخمی ها تشکیل داده اند.

او گفت: در این عملیات بین 300 تا 400 دستگاه و نفربر از ائتلاف عربستان سعودی و امارات به غنیمت گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 260

به "تکه تکه شدن سعودی ها با موشک های یمنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکه تکه شدن سعودی ها با موشک های یمنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید