خبرنگاران کشف 30 هزار عدد ماسک در مرزهای ماکو

به گزارش تور کانادا، ارومیه- خبرنگاران- فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی گفت: با کوشش ماموران هنگ مرزی این شهرستان، 30 هزار عدد ماسک از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

خبرنگاران کشف 30 هزار عدد ماسک در مرزهای ماکو

سردار یحیی حسین خانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار تور کانادا گفت: در راستای جلوگیری از ورود و خروج کالای قاچاق از کشور ماموران هنگ مرزی با اجرای گشت و کمین های هدفمند حین کنترل و پایش مرز تعدادی قاچاقچی را که با کوله و به صورت پیاده قصد خروج از کشور را داشتند مشاهده کردند.

وی افزود: قاچاقچیان وقتی عرصه را بر خود تنگ دیدند با رهاکردن اقلام قاچاق و استفاده از موقعیت منطقه و تاریکی شب متواری شدند که ماموران توانستند 30 هزار ماسک بهداشتی را کشف نمایند.

وی افزود: ارزش ریالی این تعداد ماسک قاچاق برابر نظر کارشناسان 240 میلیون ریال برآورد شده است که پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

سردار حسین خانی ادامه داد: در هفته گذشته نیز در یک عملیات جداگانه بیش از 40 هزار عدد ماسک از قاچاقچیان در مناطق مرزی این شهرستان کشف و ضبط شد.

به گزارش تور کانادا، ماکو در مجاورت کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان واقع شده است و طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در این منطقه با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

آذربایجان غربی از جمله استان های درگیر با معضل قاچاق کالا و ارز در کشور به شمار می رود که سالانه هزاران پرونده قاچاق در تعزیرات حکومتی این استان مورد آنالیز قرار می گیرد.

طول مرزهای جمهوری اسلامی ایران در آذربایجان غربی حدود 967 کیلومتر است؛ این استان از طرف شمال 149 کیلومتر مرز آبی به وسیله رودخانه ارس با نخجوان، از طرف شمال و مغرب 566 کیلومتر مرز خاکی با کشور ترکیه و از طرف غرب 252 کیلومتر مرز خاکی با کشور عراق دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 369

به "خبرنگاران کشف 30 هزار عدد ماسک در مرزهای ماکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشف 30 هزار عدد ماسک در مرزهای ماکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید