طرح گواهی اعتبار مولد گام در آستانه دهه فجر اجرایی می گردد

به گزارش تور کانادا، رئیس کل بانک مرکزی گفت: طرح تأمین اقتصادی فراوری با ظرفیت اولیه 50 هزار میلیارد تومان تأمین اعتبار، به وسیله تعدادی از بانک های دولتی و خصوصی برای حمایت از واحدهای فراوریی فعال کشور اجرایی می گردد.

طرح گواهی اعتبار مولد گام در آستانه دهه فجر اجرایی می گردد

به گزارش بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، در یادداشتی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: طرح گام یکی از برنامه های بانک مرکزی با یاری نظام بانکی کشور است که در چارچوب مدیریت نقدینگی، کوشش خواهد نمود امکان تأمین غیر تورمی سرمایه در گردش مورد احتیاج زنجیره فراوری را خصوصاً برای واحدهای کوچک و متوسط، فراهم سازد.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: گواهی اعتبار مولد گام به عنوان یک ابزار بازار محور و با قابلیت نقل وانتقال، در بازارهای پول و سرمایه، تسهیلات جدیدی را برای تأمین اعتبار بنگاه های فراوریی فراهم می سازد.

او اضافه کرد: در این طرح، فراوریکنندگان بر مبنای فاکتور خرید مواد اولیه و واسط از بانک عامل درخواست انتشار و تضمین گواهی اعتبار مولد در سررسید نموده و به بنگاه فروشنده مواد اولیه تحویل می دهند. دارنده می تواند گواهی را تا سررسید نگه دارد یا می تواند به فروشنده مواد اولیه خود تحویل دهد یا اینکه در بازار سرمایه تنزیل کند.

رئیس شورای پول و اعتبار توضیح داد: بانک مرکزی، سیاست های ارزی، پولی و اعتباری خود را بر محور کنترل تورم و هم زمان، حمایت از رونق فراوری و رشد مالی غیرنفتی، متمرکز ساخته است و این سیاست را با قدرت ادامه خواهد داد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 185

به "طرح گواهی اعتبار مولد گام در آستانه دهه فجر اجرایی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح گواهی اعتبار مولد گام در آستانه دهه فجر اجرایی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید