غولهای نفتی آمریکایی بیشتری به کاهش فراوری پیوستند

به گزارش تور کانادا، کاهش فراوری نفت در آمریکا همچنان ادامه دارد و در جدیدترین موج محدودیت عرضه، شمار بیشتری از غولهای نفت شیل به منظور حفظ ترازنامه خود در مواجهه با قیمتهای اندک، کاهش فراوری را اعلام کردند.

غولهای نفتی آمریکایی بیشتری به کاهش فراوری پیوستند

به گزارش خبرنگاران، شرکت کانتیننتال ریسورسز بیان کرد که در پی متحمل شدن 185.7 میلیون دلار ضرر در سه ماهه اول در مقایسه با 187 میلیون دلار سود در مدت مشابه سال میلادی گذشته، 70 درصد از فراوری نفت خود را در ماه مه محدود می نماید. این شرکت در حال حاضر پنج چاه فعال دارد و انتظار دارد شمار آنها را تا پایان سال 2020 به چهار حلقه کاهش دهد.

بیل بری، مدیرعامل شرکت کانتیننتال ریسورسز در این باره گفت: فضای بازار جهانی که کاهش حدود 30 درصدی تقاضا به دلیل پاندمی ویروس کرونا را تجربه نموده، بی سابقه است و این شرکت متعهد است به جای حجم فراوری، ارزش خود را حفظ کند. دارایی های شرکت ایمن هستند و محدودیت عرضه، ارزش بیشتری برای سهامداران در ماههای آینده به همراه خواهد داشت.

شرکت کالون پترولیوم یک فراوریکننده آمریکایی دیگر است که بیان کرد فعالیتش را کاهش بیشتری داده است. این شرکت فراوری 1500 بشکه در روز را در آوریل تعطیل کرد و انتظار دارد تعطیلی فراوری در ماه مه به بیش از سه هزار بشکه در روز برسد و حجم فراوری ژوئن در حال حاضر تحت آنالیز قرار گرفته است.

محاسبات رویترز از آمار رسمی و غیررسمی نشان داد که آمریکا در جهت کاهش فراوری 1.7 میلیون بشکه در روز نفت تا پایان نیمه اول سال 2020 قرار گرفته است.

شرکتهای کانتیننتال ریسورسز و کالون پترولیوم به خیل فراوریکنندگان نفت شیل آمریکا می پیوندند که به صورت داوطلبانه کاهش فراوریشان را اعلام نموده اند. غول انرژی اکسون موبیل هم فراوریش را در منطقه پرمیان محدود نموده است.

شرکت کونوکو فیلیپس محدودیت اختیاری فراوری در ژوئن در 48 ایالت آمریکا را معادل 260 هزار بشکه در روز نفت برآورد نموده است. دایاموند انرژی هم در مارس از تعطیلی فعالیت چاههای نفت و گاز حداقل به مدت یک ماه اطلاع داد و برنامه هایی برای کاهش 10 تا 15 درصدی فراوری نفت در مه بیان کرد.

شرکت فراوریکننده سنتنیال ریسورس دولوپمنت که فعالیتش در پرمیان متمرکز است، امیدوار است فراوریش را در ماه جاری در واکنش به قیمتهای ضعیف، 40 درصد محدود کند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت پارسلی انرژی هم میخواهد فراوری نفت را حداکثر 23 هزار بشکه در روز در ماه مه محدود کند. این شرکت یکی از معدود فراوریکنندگانی بود که با پیشنهاد مطرح شده در رگولاتور انرژی تگزاس برای سهمیه بندی فراوری موافق بود اما رایان سیتون، کمیسر کمیسیون خط آهن تگزاس بیان کرد که چنین اقدامی روی نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 507

به "غولهای نفتی آمریکایی بیشتری به کاهش فراوری پیوستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غولهای نفتی آمریکایی بیشتری به کاهش فراوری پیوستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید