فهرست اولیه اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم

به گزارش تور کانادا، فهرست اولیه اعضای کمیسیون های تخصصی در مجلس یازدهم منتشر شد.

فهرست اولیه اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم

به گزارش تور کانادا به نقل از ایسنا، با تغییر آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی نحوه عضویت کنندگان در کمیسیون های تخصصی نسبت به ادوار گذشته تغییر نموده است. کنندگان دو اولویت پیشنهادی خود به همراه فرم های امتیازبندی به هیأت رئیسه می دهند، امتیازبندی بر اساس شاخص های تحصیلات، سوابق اجرائی مرتبط و کنندگی مجلس و سابقه عضویت در کمیسیون است.

پس از اعلام اسامی اعضای کمیسیون های تخصصی، در صورتی که هر یک از کنندگان به کمیسیون انتخاب شده اعتراض داشته باشد، می تواند ظرف مدت 24 ساعت اعتراض خود را مکتوب به هیأت رئیسه مجلس تقدیم کند تا هیأت مشترک فوق الذکر با استماع نظرات معترضان و آنالیز اعتراض های واصله نسبت به مشخص نهائی اعضای کمیسیون های تخصصی تا چهل و هشت ساعت پس از انقضای مهلت اعتراض، اقدام کند. بین افرادی که رأی مساوی آورده و احتساب آنان به عنوان عضو یک کمیسیون باعث افزایش سقف آن کمیسیون می گردد قرعه کشی انجام می گیرد.

همچنین امتیازبندی و مشخص اعضای هر کمیسیون به ترتیب از کمیسیون هایی که بیشترین متقاضی دارد، انجام می گردد و پس از تکمیل اعضای کمیسیون های مذکور، کنندگان بازمانده از اولویت اول انتخابی خود، با متقاضیان اولویت اول کمیسیون بعدی امتیازبندی و مشخص کمیسیون می شوند، کنندگانی که در هیچ یک از اولویت های خود انتخاب نشده اند موظفند از دیگر کمیسیون های تکمیل نشده دو اولویت دیگر را مشخص کنند.

تعداد اعضای کمیسیون های تخصصی، حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است.

لیست عضویت کنندگان مجلس در کمیسیون های تخصصی مجلس اولیه بوده و امکان تغییر و جابجایی در آن وجود دارد.

اسامی کنندگان و امتیازات آن ها برای عضویت در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی را اینجا بخوانید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 576

به "فهرست اولیه اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست اولیه اعضای کمیسیون های تخصصی مجلس یازدهم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید