مغزهای متفکر داعش آزاد هستند، مخفیگاه آنها نامشخص است

به گزارش تور کانادا، بعضی زندانیان داعش در تبادل نظر با شبکه اسکای نیوز اذعان کردند، مغز های متفکر برجسته و نخبه های این گروه تروریستی آزاد هستند، اما مقصد و مأوای آن ها همچنان نامشخص است.

مغزهای متفکر داعش آزاد هستند، مخفیگاه آنها نامشخص است

به گزارش گروه بین الملل تور کانادا، دوربین شبکه ماهواره ای اسکای نیوز وارد یکی از زندان هایی شده که نیرو های دموکراتیک سوریه در شمال این کشور آن را اداره می نمایند، این زندان شامل هزاران تروریست داعشی است که در این گفت گو اعترافات و اظهارات جنجال برانگیزی را مطرح کردند.

اسیران داعشی از فرار مغز های متفکر این تشکیلات به سمت صحرا برای مخفی شدن و حفظ اهداف تشکیلات تروریستی مذکور سخن به میان آوردند.

در این راستا زکریا مسرف، بازداشتی سوری عضو این گروه می گوید: ایدئولوژی داعش باقی است و افرادی هستند به صحرا گریخته اند و این ایدئولوژی را با خود دارند، بسیاری از آن ها اکنون در صحرا هستند، آن ها فرار نموده اند، اما نمی دانیم کجا رفته اند.

وی که یک شبه نظامی مسلح سوری داعش است، از نحوه افتادن در دام داعش صحبت نموده و گفت: بسیار درگیری پروپاگاندای داعش شده بود و به همین دلیل در تله آن افتاد.

زکریا تاکید می نماید: آن ها پروپاگاندای خیلی خوبی دارند تماس هایی را برای زندگی در کنار آن ها و پیوستن به داعش دریافت کردم آن ها به من گفتند می توانم اینجا زیر لوای خلافت اسلامی زندگی کنم، اما در نهایت اوضاع آنطور که انتظارش را داشتم، نشد.

اسحاق مصطفاوی دیگر عضو داعش که تابعیت انگلیسی دارد به خبرنگار اسکای نیوز گفت، بنا بر تصمیم شخصی اش به داعش ملحق شد.

وی می گوید: از لندن برای زندگی زیر پرچم خلافت خودخوانده داعش به سوریه رفتم، اما اشتباهات زیادی از این گروه سر زد، همانطور که می دانید از اشتباهاتمان درس گرفتیم.

از طرف دیگر، یک محافظ زندان معتقد است، آن ها نمی توانند مسؤولیت این زندانیان را بپذیرند، زیرا زندانی ها مثل بمب ساعتی هستند که هر لحظه ممکن است منفجر شوند.

این نگهبان با یادآوری وقایع اکتبر گذشته و فرار صد ها داعشی در زندانی مشابه در رقه توضیح داد: نگهبانی و مراقبت ها بیش از گذشته ضروری شده است و این حقیقت تلخی است که اداره زندان می داند.

مظلوم عبدی، فرمانده نیرو های دموکراتیک سوریه قبلا گفته بود، نیرو های او بین 9000 تا 12 هزار عضو داعشی را در بند دارند.

همچنین یک مقام وزارت خارجه آمریکا توضیح داد، هزاران داعشی در بند در شمال شرق سوریه خطر امنیتی بزرگی هستند که می توان آن ها را بمب های ساعتی خواند.

خبرگزاری رویترز به نقل از این مقام برجسته آمریکایی گزارش داد: شرایط کنونی شرایط مناسب امنیتی نیست و آن ها بمب های ساعتی هستند به طوریکه 10 هزار بازداشتی داریم و بسیاری از آن ها جنگجویانی خارجی هستند.

این مسؤول بار دیگر تاکید نمود، آن ها باید به کشور های خود بازگردانده شوند.

به گفته این مسؤول، آمریکا متقاعد شده که نیرو های دموکراتیک سوریه می توانند امنیت تمام بازداشتگاه ها و اداره اردگاه الهول را برقرار نمایند و واشنگتن کوشش می نماید هرگونه خطر انسانی یا امنیتی و ... را دفع کند.

پرونده داعشی های زندانی در نزد کرد های سوریه همچنان یک بحث لاینحل است که باید کشور های خارجی در حل آن ایفای نقش نمایند، در حالی که این کشور ها از پذیرش آن ها سرباز می زنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 5

به "مغزهای متفکر داعش آزاد هستند، مخفیگاه آنها نامشخص است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مغزهای متفکر داعش آزاد هستند، مخفیگاه آنها نامشخص است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید