ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی

به گزارش تور کانادا، مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه واگذاری مجوز مدرسه غیردولتی ممنوع و تخلف است گفت: در آیین نامه اجرایی قانون تاسیس مدارس غیردولتی مصوب هیئت وزیران نیز بر این موضوع تاکید شده و لغو مجوز مستقیم، نتیجه آن است.

ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای تحصیلی استرالیا 2019 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

سعید صالح در گفت وگو با تور کانادا، در این باره اظهار کرد: واگذاری مجوز ممنوع و تخلف است و در آیین نامه اجرایی قانون مصوب هیئت وزیران نیز بر آن تاکید شده و لغو مجوز مستقیم، نتیجه آن است.

وی اضافه کرد: هر موردی که اثبات شده و پرونده آن به دست شورای سیاست گذاری رسیده است را لغو مجوز نموده ایم.

مدیرکل مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه این اقدام در خفا و پشت پرده اتفاق می افتد ولی اگر تخلفی را شناسایی کنیم بلافاصله برخورد می کنیم اظهار کرد: تاکید ما این است که در حوزه سرمایه گذاری در استانها و مناطق طوری عمل گردد که این فرایند فراوری نگردد و این تخلف اصلا رخ ندهد.

صالح ادامه داد: گاهی محدودیتهای زیادی برای صدور مجوز در بعضی مناطق از حیث سن، جنس و دیگر شرایط در بعضی مناطق اعمال و در حق سرمایه گذار کم لطفی می نمایند در صورتی که اگر محدودیتها از بین بروند فرد نیازی نمی بیند مجوز اجاره کند، بلکه خودش مجوز دریافت می نماید.

وی با اشاره به اینکه باید کمی فضا را تغییر دهیم تا سرمایه گذاران جوان بتوانند وارد کار شده و مورد حمایت قرار بگیرند گفت: اگر ما حمایت نکنیم می رود مجوز اجاره می نماید. از آن سو در مقابل افرادی که قصد سوءاستفاده داشته و تخلف نموده اند نیز کوتاه نیامده ایم و اکنون پرونده هایی نداریم که به دست ما رسیده باشد و آنالیز و ترتیب اثر نداده باشیم.

به گزارش تور کانادا، مجتبی زینی وند، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش نیز در این باره گفته بود که با متخلفینی روبرو شده ایم که مجوز مدرسه را واگذار می نمایند. به عنوان مثال یک همکار فرهنگی که حائز شرایط بوده، آمده و مجوز تاسیس مدرسه گرفته اما آن را به یک سرمایه گذار واگذار نموده است و آن سرمایه گذار هم انتظار سوددهی دارد.

وی اضافه کرد: هرچند مدارس با توجه به شرایط مالی که از حیث اجاره، حق التدریسها، هزینه بیمه معلمان و غیره وجود دارد به سوددهی نمی رسند، اما متاسفانه آنها که این اقدام را انجام می دهند نهایت دو سه سال کار می نمایند و اگر هم مدرسه به علت تخلف تعطیل گردد برایشان چندان مهم نیست.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی اضافه کرد: با وجود مسائل موجود، مثلا یک فرد بازاری رفته مجوز تاسیس مدرسه را اجاره نموده و می خواهد پول فضای خوبی که اجاره نموده به علاوه سود آن را از شهریه در بیاورد که یکی از برنامه های جدی ما برخورد با اینگونه موارد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 187

به "ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت واگذاری مجوز مدارس غیردولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید