مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 مجددا تمدید شد

به گزارش تور کانادا، حسین توکلی در مصاحبه با خبرنگار مهر افزود: با توجه به اطلاعیه های 30 آبان و 11 آذر 96 داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری سال 1396 می توانند ضمن مشاهده رشته محل های جدید، علاوه بر رشته های تحصیلی مندرج در اطلاعیه های قبلی تا انتها روز یکشنبه 19 آذرماه 96 نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 مجددا تمدید شد

وی افزود: متقاضیان باید بر اساس مندرجات این اطلاعیه و همچنین اطلاعیه های اعلام شده نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مورد علاقه منحصراً از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش اقدام کنند.

توکلی یادآور شد: داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته کرده اند نیز در صورت تمایل و با توجه به مندرجات این اطلاعیه، می توانند نسبت به ویرایش اولویت های انتخابی خود تا تاریخ 19 آذر 96 اقدام کنند.

وی گفت: همچنین متقاضیان ثبت نام در رشته های پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی که قبلاً در کنکور سراسری سال 1396 ثبت نام نکرده اند، نیز تا 19 آذر 96 می توانند با توجه به مندرجات دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته (که از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دریافت است) نسبت به ثبت نام در این مرحله اقدام کنند.

رشته های جدید اعلام شده گروه آزمایشی علوم تجربی:

دانشکده علوم پزشکی آبادان
نحوه پذیرش دوره تحصیلی کدرشته محل عنوان رشته ظرفیت پذیرش جنس پذیرش
زن مرد
با آزمون روزانه 11855 پزشکی 15 8 7
با آزمون ظرفیت مازاد 11864 پزشکی 10 زن مرد
دانشگاه رازی کرمانشاه
با آزمون روزانه 10256 دامپزشکی 10 زن مرد
با آزمون نوبت دوم 10262 دامپزشکی 2 زن مرد

داوطلبان انتخاب رشته در رشته های با آزمون و بدون آزمون مرحله تکمیل ظرفیت کنکور 96 تا ساعت 24 یکشنبه 19 آذر فرصت دارند رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال 96 با نمره کل مساوی و یا بیشتر از یک (با توجه به کارنامه نتایج علمی اولیه) می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ و مطالعه جدول رشته های تحصیلی و ظرفیت هر یک از آنها نسبت به ثبت نام در این رشته ها اقدام کنند.

در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد علوم پزشکی در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 نفر برای 1359 کدرشته محل پذیرفته می شوند.

بر اساس درخواست برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در برخی از کدرشته های تحصیلی پذیرش صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد (به جز دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار کرده اند). ظرفیت پذیرش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی نیز 7 هزار و 998 نفر اعلام شده است.

منبع: ویکی گرام
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 856

به "مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 مجددا تمدید شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهلت انتخاب رشته در تکمیل ظرفیت کنکور 96 مجددا تمدید شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید