واشنگتن تایمز: ترامپ دستور خروج از پیمان آسمان های باز را امضا کرد!

به گزارش تور کانادا، ایرنا نوشت: یک روزنامه آمریکایی از تصمیم دولت دونالد ترامپ برای خروج از پیمان موسوم به آسمان های باز سال 1992 با ادعای افزایش نگرانی نسبت به نقض توافقنامه کنترل تسلیحات توسط مسکو، اطلاع داد. معاهده آسمان های باز توافقنامه ای بین 34 کشور دنیا منعقد شده و در مورد اجازه پرواز هواپیماهای جاسوسی و تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو است.

واشنگتن تایمز: ترامپ دستور خروج از پیمان آسمان های باز را امضا کرد!

روزنامه واشنگتن تایمز نوشت: رئیس جمهوری آمریکا تصمیم خروج از پیمان آسمان های باز را امضاء نموده اما همچنان این تصمیم به صورت رسمی اعلام نشده است.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در همین زمینه گفت: ما همچنان به اجرای این پیمان آسمانی ادامه می دهیم و مطابق با تعهدات خود در مورد پیمان عمل می کنیم، برخلاف روسیه، که همچنان با انکار پرواز و ماموریت های خویش به نقض این معاهده ادامه می دهد.

معاهده آسمان های باز توافقنامه ای بین 34 کشور دنیا منعقد شده و در مورد اجازه پرواز هواپیماهای جاسوسی و تجسسی بر فراز مناطق کشورهای عضو است.

این معاهده جهت ایجاد درکی متقابل و اطمینان به کشورهای امضا کننده در مورد کلیه تحرکات و فعالیت های نظامی که ممکن است باعث نگرانی آن ها گردد، ایجاد شده است. معاهده آسمان های باز یکی از بزرگ ترین کوشش های بین المللی برای هرچه شفاف تر کردن فعالیت های نظامی است.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 12

به "واشنگتن تایمز: ترامپ دستور خروج از پیمان آسمان های باز را امضا کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن تایمز: ترامپ دستور خروج از پیمان آسمان های باز را امضا کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید