وزارت دفاع آمریکا: آماده انجام آزمایش هسته ای زیرزمینی هستیم

به گزارش تور کانادا به نقل از دیفنس وان، یک مقام ارشد وزارت دفاع آمریکا از آمادگی این کشور برای انجام آزمایش هسته ای خبر داده است.

وزارت دفاع آمریکا: آماده انجام آزمایش هسته ای زیرزمینی هستیم

این مقام آمریکایی گفته است که اگر دستوری صادر شود، امکان چنین آزمایش هسته ای طی ماه های پیش رو وجود خواهد داشت.

این موضوع از سوی درو والتر اعلام شده که در حال حاضر وظیفه معاون وزیر دفاع آمریکا در امور هسته ای را بر عهده دارد، اما او در عین حال تاکید کرده هنوز هیچ تغییری در سیاست های آمریکا درباره انجام آزمایش های هسته ای ایجاد نشده است.

این صحبت از سوی مقام ارشد پنتاگون تنها چند روز پس از آن اعلام شده که واشنگتن پست در گزارشی از جلسه رؤسای آژانس های امنیت ملی آمریکا درباره انجام یک آزمایش هسته ای پرده برداشت.

والتر در این ارتباط گفته است که اگر رئیس جمهوری چنین دستوری را با توجه به مسائل ژئوپلیتیکی صادر کند، این آزمایش خیلی با سرعت انجام خواهد شد و توانایی برای انجام همه آزمایش های زیرزمینی وجود دارد.

آخرین آزمایش هسته ای آمریکا در سال 1992 انجام شد و در صورتی که حال آزمایش جدیدی انجام شود، نخستین آزمایش هسته ای آمریکا پس نزدیک به 18 سال گذشته خواهد بود.

این در حالی است که آمریکا از امضا کنندگان پیمان جامع منع آزمایش های هسته ای است و در صورتی که آزمایش هسته ای جدید را انجام دهد، در عمل پیمان مذکور را نقض کرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 541

به "وزارت دفاع آمریکا: آماده انجام آزمایش هسته ای زیرزمینی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع آمریکا: آماده انجام آزمایش هسته ای زیرزمینی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید