وزارت نیرو، سالانه 2500 مگاوات توان فراوری برق کشور افزایش یافته است، افتتاح 5 واحد بخار نیروگاهی جدید در نیمه نخست سال آینده

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران - مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در این دولت سالانه به طور متوسط دو هزار و 500 مگاوات توان فراوری برق کشور را افزایش داده ایم، گفت: در نیمه نخست سال آینده پنج واحد بخار جدید نیروگاهی وارد مدار خواهد شد.

وزارت نیرو، سالانه 2500 مگاوات توان فراوری برق کشور افزایش یافته است، افتتاح 5 واحد بخار نیروگاهی جدید در نیمه نخست سال آینده

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، محسن طرزطلب در حاشیه مراسم افتتاح واحد بخار نیروگاه فردوسی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: از ابتدای سال تا به امروز در قالب قراردادهای بیع متقابل چهار واحد بخار به وسیله تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی احداث شده است که تا سرانجام سال سه واحد بخار دیگر از این روش وارد مدار خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین تا سرانجام سال دو واحد بخار نیروگاه های تازه تاسیس هریس و کاسپین نیز وارد مدار خواهد شد تا با راه اندازی این 9 واحد بخار در سال جهش فراوری حدود یک درصد به راندمان نیروگاه های حرارتی کشور افزوده گردد.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی با تاکید بر اینکه در نیمه نخست سال آینده پنج واحد بخار جدید نیز به بهره برداری خواهند رسید، گفت: هر واحد بخار 160 مگاواتی حدود 250 میلیون مترمکعب صرفه جویی سوخت به همراه دارد و سالانه حدود 260 هزار تن دی اکسید کربن را کنترل خواهد نمود.

طرزطلب با تاکید بر اینکه سه هزار و 500 مگاوات واحد بخار به وسیله قراردادهای بیع متقابل اجرا شده و یا در حال اجراست، ادامه داد: بر اساس تمهیدات انجام شده در بودجه سال 99 مقرر شده است تا سرمایه گذاری انجام شده برای این واحدهای بخار از محل سوخت صرفه جویی عودت داده گردد تا ظرف مدت دو سال اصل و فرع سرمایه به سرمایه گذار داخلی بازگشت داده گردد.

وی با اشاره به اینکه در این دولت سالانه به طور متوسط دو هزار و 500 مگاوات توان فراوری برق کشور را افزایش داده ایم، ادامه داد: علاوه بر واحدهای بخار یاد شده، برای پیک تابستان سال آینده واحدهای گازی نیروگاه هنگام هرمزگان، زرند کرمان و نیروگاه زنجان نیز وارد مدار خواهند شد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 861

به "وزارت نیرو، سالانه 2500 مگاوات توان فراوری برق کشور افزایش یافته است، افتتاح 5 واحد بخار نیروگاهی جدید در نیمه نخست سال آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو، سالانه 2500 مگاوات توان فراوری برق کشور افزایش یافته است، افتتاح 5 واحد بخار نیروگاهی جدید در نیمه نخست سال آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید