پای اینترنت به کارزار انتخاباتی باز شد: برنی سندرز وعده اینترنت خانگی پرسرعت و آزاد برای همه مردم داد

به گزارش تور کانادا، روز آدینه، سناتور برنی سندرز از طرح جدیدی برای گسترش و در دسترس قرار دادن اینترنت باندپهن خانگی در سراسر کشور ایالات متحده و مبارزه با انحصار اینترنت و کابل رونمایی کرد.

پای اینترنت به کارزار انتخاباتی باز شد: برنی سندرز وعده اینترنت خانگی پرسرعت و آزاد برای همه مردم داد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

این نامزد انتخابات سال آینده ریاست جمهوری امریکا از طرحی به نام High-Speed Internet for All سخن گفت که در آن، اینترنت پرسرعت خانگی همانند خدمات عمومی دیگر مانند برق در دسترس همه مردم در سراسر کشور قرار می گیرد. او دسترسی به اینترنت پرسرعت خانگی را یک حق اساسی انسان می داند.

در این طرح، قرار است یاری اقتصادی و سرمایه گذاری 150 میلیارد دلاری به ایالت ها و شرکت های ارتباطی بگردد تا بتوانند یک شبکه اینترنت باندپهن خودمشارکتی، کنترل شده دموکراتیک یا آزاد شده توسعه دهند.

به عنوان بخشی از این طرح، سناتور سندرز می گوید باید سرعت اینترنت خانگی برای همه مردم به 100 مگابیت دانلود و 10 مگابیت آپلود برسد که به طور قابل توجهی بالاتر از استانداردهای FCC برای اینترنت خانگی با سرعت دانلود 25 مگابیت و آپلود 3 مگابیت است.

این سناتور در سخنرانی روز آدینه خود به این موضوع نیز اشاره نمود که در صورت پیروزی در انتخابات، دوباره بی طرفی اینترنت را بازگردانده و از انحصار شرکت های کابلی اینترنتی جلوگیری می نماید تا همه مردم به یک اینترنت آزاد و کاملا عادلانه دسترسی داشته باشد و بعضی شرکت های بزرگ بیشتر نفع نبرند.

اینترنت آزاد و پرسرعت برای همه

این طرح و سیاست برنی سندرز می تواند منافع و درآمدهای شرکت های بزرگ اینترنتی مانند ورایزون، AT&T، کام کست و NBCUniversal را به خطر بیندازد. او می خواهد با یاری بعضی قوانین موجود در ایالات متحده برضد انحصارگرایی خدمات اینترنت استفاده و دوباره بی طرفی اینترنت را برای همه شرکت ها حاکم کند.

سندرز در سخنان خود می گوید: ما این انحصار را شکسته و دوباره قراردادهای آن ها را تنظیم می کنیم تا اطمینان حاصل گردد آن ها خدمات قابل قبول و بی طرفی به مصرف کنندگان ارائه می دهند و هزینه اضافی پنهایی یا خدمات تحت فشار دیگری به مشتری تحمیل نخواهند کرد.

اولین باری نیست که اینترنت پرسرعت خانگی به یک وعده بزرگ انتخاباتی تبدیل می گردد. چندی پیش هم سناتور الیزابت وارن از حزب دموکرات ها از یک برنامه یاری اقتصادی 85 میلیارد دلاری برای افزایش دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاها و منطق دورافتاده سخن گفت.

برنی سندرز که نامزد اصلی دموکرات ها در انتخابات 2020 است؛ دسترسی به اینترنت آزاد و پرسرعت را یک ضرورت در اقتصاد امروز برشمرده و تاکید دارد که باید در دسترس همه مردم باشد.

منبع: + و +

منبع: یک پزشک
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 50

به "پای اینترنت به کارزار انتخاباتی باز شد: برنی سندرز وعده اینترنت خانگی پرسرعت و آزاد برای همه مردم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای اینترنت به کارزار انتخاباتی باز شد: برنی سندرز وعده اینترنت خانگی پرسرعت و آزاد برای همه مردم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید