سایت باستانی آکروتیری در یونان

به گزارش تور کانادا، آکروتیری نام منطقه‌ای در جنوب شرقی جزیره سانتورینی بوده که در فاصله بین سالهای 2000 تا 3000 قبل از میلاد از جمله شهرهای مترقی یونان به حساب می‌آید.

سایت باستانی آکروتیری در یونان

این شهر در زمان محل سکونت مینوآن ساخته شده است. هنر، معماری، تجارت و کشاورزی در جهان شهرت دارند. به دنبال فوران آتشفشان این شهر به مدت دو قرن از مردم خالی بوده و این روند تا زمانی که زمینه برای رشد گیاهان و زندگی جانوران فراهم شده است. تور جزایر یونان بدون ویزا پر از جاذبه‌های تاریخی برای بازدید می‌باشد.

آکروتیری از مهم‌ترین سایت‌های باستان شناسی در جزیره سانتورینی به حساب می‌آید. این مکان برای اولین بار در سال 1860 میلادی در زمان حفر کانال سوئز که کارگران به دنبال خاکسترهای آتشفشانی بودند که مورد توجه عموم قرار گرفت. مجموعه‌ای از حفاری‌های باستان شناسی موفقیت آمیز توسط تیمی به سرپرستی پروفسور سیریدون ماریناتوس از سال 1967 تا 2005 میلادی تحت حمایت دانشگاه آتندر این مکان صورت گرفت. این شهر از مهم‌ترین جاهای دیدنی یونان و دیدنی های سانتورینی می‌باشد. آکروتیری در سال 1450 قبل از میلاد در اثر فوران آتشفشان از بین رفت. امروزه حفاری‌های باستان شناسی در این مکان در حال انجام می‌باشد و باستان شناسان در تلاش هستند تا به کشف واقعیات بیشتری در مورد این شهر باستانی بدست بیاورند. حفاری‌های انجام شده با توجه به شواهد بدست آمده از خرابه‌های قلعه مستحکم ونیزی‌ها مشخص شدهاند که آکروتیری شهر آکروپولیس را دربرگرفته بود. دو کلیسای تریادا و ایپاپاندی در آکروتیری از جاذبه‌های این منطقه هستند که در قسمت خلیج کوچک این منطقه، هتل‌های سنتی و رستوران‌هایی وجود دارد. در موزه باستان شناسی تیرا می‌توان از نزدیک می‌توان به بازدید نقاشی‌هایی رفت که نمایی از این منطقه در کشور یونان را به نمایش گذاشته‌اند. تور کشتی کروز اروپا فرصتی مناسب برای بازدید از جاذبه‌های کشور یونان است.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 240

به "سایت باستانی آکروتیری در یونان" امتیاز دهید

1 کاربر به "سایت باستانی آکروتیری در یونان" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایت باستانی آکروتیری در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید