فرهنگ و هنر

قدیمی ترین سالن تئاتر لندن

باستان شناسان بقایای این سالن را در سال 2019 کشف کردند؛ اما اطمینان حاصل کردن از این اینکه این بنا همان سالن نمایش مشهور شیر سرخ است، حدود یک سال زمان برد.

22 مرداد 1399

فیلم ، شرایط پرداخت یارانه به نوزادان تازه متولد شده تغییر کرد؟

علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری امروز گفت: در مصوبه اخیر دولت هیچ تغییر برای پرداخت یارانه نقدی به موالید جدید صورت نگرفته و موضوع شناسایی مشمولان جدید است.

17 مرداد 1399

راز شمع های پنهان پل خواجو

پل تاریخی خواجو برای اصفهانی ها و گردشگران تنها یک سازه معماری نیست، بنایی است که پیرامون آن هنر زیبایی و خاطره جریان دارد.

9 مرداد 1399

تظاهرات اتوبوسی در پایتخت آلمان!

محدودیت های کرونایی و مسائل مالی باعث اعتراض رانندگان اتوبوس در برلین شده است.

17 تیر 1399

اتصال 95 درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات تا انتها سال

با شیوع کرونا اینترنت به بستری بدل شد که مردم به وسیله آن توانستند ضمن ماندن در خانه از خدمات زیادی که بر بستر اینترنت و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده بود، استفاده نمایند. در این میان روستاییان نیز از این خدمات بی بهره نماندند، چرا که به گفته مجری...

16 تیر 1399

باغ فتح آباد کرمان الهام بخش باغ شازده

باغ عمارت بیگلربیگی (فتح آباد) باغی مربوط به دوره قاجار است که در 25 کیلومتری شهر کرمان، روستای اختیارآباد واقع شده است. در این مقاله بیشتر با این باغ زیبا آشنا شوید.

13 تیر 1399

تخفیف 50درصدی هتلداران قم به مدافعان سلامت ایران

معاون گردشگری قم گفت: هتل ها و هتل ها آپارتمان های استان با 50 درصد تخفیف در دوران پساکرونا به مدافعان سلامت ایران، خدمات ارائه می کنند.

11 تیر 1399

کلیسای جامع میلان، تاریخی به طول 6 قرن!، عکس

طبق شواهد موجود کلیسای دوئومو در مدت 582 سال ساخته شده و زندگی سنگ تراشان، معماران و کشیشان زیادی را به خود دیده است اما هم اکنون یکی از زیباترین بناهای معماری دنیا محسوب می شود؛ بنایی که می توان آن را در قالب چهار کلمه بزرگ، سفید، آراسته و غیرعادی توصیف...

7 تیر 1399

آنالیز مضرات و فواید کرونا برای موزه ها

ایسنا/ بخاطر شیوع جهانی ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، در این مقاله سعی شده تا مضرات و فواید کرونا برای موزه ها مورد آنالیز قرار بگیرند.

7 تیر 1399

برگزاری وبینار منطقه آسیااقیانوسیه UNWTO در محل معاونت گردشگری

وبینار منطقه آسیا اقیانوسیه با موضوع مدیریت صنعت گردشگری در شرایط کرونا و پساکرونا در محل معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید.

5 تیر 1399

عجله در آغاز فوتبال پشیمانی ببار می آورد، فرایند مرگ و میر نزولی باشد تصمیمات جدید می گیریم

علیرضا وهاب زاده گفت: قطعا خود فوتبالیست ها هم راضی نیستند با وجود خطر ابتلا به بیماری در مسابقات لیگ برتر حضور پیدا نمایند.

3 تیر 1399

گنبد علویان همدان بازسازی می گردد

معاون میراث فرهنگی همدان گفت: تزیینات بنای تاریخی گنبد علویان که بر اثر عوامل جوی آسیب دیده بود، بازسازی شد.

3 تیر 1399

سیمین به جشنواره سالنتو ایتالیا راه یافت

فیلم سینمایی سیمین به هفدهمین جشنواره بین المللی فیلم سالنتو ایتالیا راه یافت.

28 خرداد 1399

آغاز عملیات اجرایی توسعه زیرساخت های گردشگری 2 تالاب در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی توسعه زیرساخت های گردشگری تالاب های چغاخور و گندمان در شهرستان بروجن از توابع این استان آغاز شد.

27 خرداد 1399

تعلل شهرداری باعث شد خانه کتاب با کتاب فروشی های تهرانی تسویه حساب کند

به گزارش خبرنگاران ، بدهی کتاب فروشان تهرانی که در طرح پاییزه کتاب 98 حضور داشتند، بعد از گذشت 6 ماه پرداخت شد؛ اما نه از سوی شهرداری تهران؛ بلکه از سوی خانه کتاب. این اتفاق در حالی رخ داد که شهرداری تهران با شعار مسئولیت اجتماعی، پرداخت یارانه مربوط به...

26 خرداد 1399

باززنده سازی هنرسنتی نقاشی پشت شیشه در قزوین

به منظور احیای رشته های هنری در حال فراموشی، نقاشی پشت شیشه هنر بومی و سنتی استان قزوین با برنامه ریزی و انجام اقدامات حمایتی در سال 98 احیا شد.

24 خرداد 1399

همتی: فاصله دریافت از فضای آموزش یک اشتباه راهبردی است، آقانصیر: دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدا بر آموزش آنلاین تاکید داشت

رئیس مرکز فناوری و شبکه علمی دانشگاه آزاد اسلامی عنوان نمود: فضای آموزش تعطیلی بردار نیست و فاصله دریافت با آن یک اشتباه راهبردی است.

11 خرداد 1399

بازسازی سالن بدنسازی

بدنسازی یکی از بهترین ورزش هایی است که هم به تناسب اندام می پردازد و هم باعث سلامتی و طول عمر انسان ها می گردد. این ورزش باید تحت آموزش مربی انجام گردد و خوشبختانه امروزه تعداد سالن های بدنسازی بسیار گسترش یافته و در مجاورت محل سکونت شما حتما یک سالن بدنسازی...

9 خرداد 1399

مهران مدیری: فصل دوم سریال در حاشیه و سریال خانگی عطسه در راهند

مهران مدیری در صفحه رسمی فیسبوک خود خبر از فصل دوم سریال در حاشیه داد.همچنین سریال جدید عطسه به صورت نمایش خانگی و در ده قسمت منتشر می شود

5 خرداد 1399

کاهش 75 درصدی تردد در زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از کاهش 75درصدی تردد طی 12 روز نخست سال جاری در سطح استان خبر داد.

2 خرداد 1399
تعداد: (74)