علم و تکنولوژی

سامانه پاک سازی پلاسمایی ایرانی ساخته شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت مهندسی، سامانه پاک سازی پلاسمایی را طراحی و فراوری نموده است. این سامانه قادر است آلودگی های سطحی را پاک کند. همچنین می توان از آن برای ایجاد لایه های نانومتری استفاده کرد.

21 مرداد 1399

قاب محافظ گلکسی نوت 20 پلاس از نمایشگر خمیده آن خبر می دهد

بعضی از فروشندگان وب سایت علی بابا (Alibaba)، قاب محافظ گلکسی نوت 20 پلاس و نوت 20 را نیز آماده نموده اند که با توجه به این قاب ها تا حدودی می توانیم شکل و شمایل ظاهری گوشی را حدس بزنیم.

20 مرداد 1399

بانک مرکزی منتشر کرد؛ نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی امروز، اعلام زمان برگزاری حراج جدید

خبرنگاران: بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی (20 خرداد 1399) و برگزاری حراج جدید، را بیان نمود.

18 مرداد 1399

واگذاری فضای کار اشتراکی به کارآفرینان در دانشکده پست و مخابرات

دانشکده پست و مخابرات به کارآفرینان و شرکت های نوپای فعال در عرصه آموزش فضای کار اشتراکی واگذار می نماید.

13 مرداد 1399

فراخوان طرح تحقیقاتی سنجش آنتی بادی برای آگاهی از ابتلا به کووید-19

گروه ویروس شناسی دانشگاه تربیت مدرس در راستای یک طرح تحقیقاتی، اقدام به خون گیری از افراد داوطلب و سنجش آنتی بادی در برابر کرونا نموده است.

9 مرداد 1399

گروگانگیری ولیعهد سعودی برای دستگیری یک افسر عالیرتبه

مقامات سعودی برای بازگرداندن یکی از مهره های تأثیرگذار امنیتی این کشور از کانادا، خانواده اش را گروگان گرفتند. به گزارش نیویورک تایمز، ساعد الجبری که از جمله افسران ارشد امنیتی حکومت عربستان و کارشناس هوش مصنوعی است، در سال 2017 به کانادا فرار کرده و...

9 مرداد 1399

هدف اصلی ما رسیدن به نرخ متوسط بیکاری کشور است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: تهیه و اجرایی نمودن سند سه ساله اشتغال به جهت جهت گیری و راهکاری صحیح درکاهش نرخ بیکاری، حفظ و ایجاد اشتغال است

9 مرداد 1399

شبیه سازی هسته مرکزی مریخ

با شبیه سازی مریخ بدون این که احتیاج باشد این 400 میلیون کیلومتر را تا مریخ برویم می توانیم ساختار و جزئیات آن را مطالعه کنیم.

21 تیر 1399

توئیتر شیوه نمایش ریتوئیت در سیستم عامل iOS را تغییر داد

توئیتر برخی از قابلیت های نرم افزار هماهنگ با سیستم عامل iOS خود را افزایش داده و مشاهده ریتوئیت ها را ساده تر از گذشته کرده است.

21 تیر 1399

انتقال کرونا از طریق حشرات اثبات نشده است

دکتری تخصصی اپیدمیولوژی گفت: راه انتقال در برخی بیماری ها ممکن است یک حشره باشد، اما در مورد کووید 19 هنوز ثابت نشده که حشرات یا بندپایان و یا مواد غذایی عامل انتقال بیماری باشند.

16 تیر 1399

اتصال 95 درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات تا انتها سال

با شیوع کرونا اینترنت به بستری بدل شد که مردم به وسیله آن توانستند ضمن ماندن در خانه از خدمات زیادی که بر بستر اینترنت و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده بود، استفاده نمایند. در این میان روستاییان نیز از این خدمات بی بهره نماندند، چرا که به گفته مجری...

16 تیر 1399

شرایط روزه داری برای مبتلایان بیماری های گوارشی

ایسنا/ یک فوق تخصص گوارش و کبد درباره شرایط روزه داری برای افراد مبتلا به بیماری های گوارشی گفت: بیمارانی که دچار التهاب و عفونت در معده و یا اثنی عشر بوده و در حال حاضر درمان شده و داروهایشان را با فاصله حدود 12 ساعت مصرف می نمایند، می توانند با مصرف داروهای...

12 تیر 1399

مدیریت کرونا در مسکو با تشخیص چهره

ولادیمیر بیووسکی اوایل ماه مارس از کره جنوبی وارد مسکو شد و طبق قوانین جدید روسیه به مدت 2 هفته خود را قرنطینه کرد. در این مدت افراد قرنطینه شده به هیچ وجه حق خروج از خانه را نداشتند.

11 تیر 1399

آنالیز مضرات و فواید کرونا برای موزه ها

ایسنا/ بخاطر شیوع جهانی ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، در این مقاله سعی شده تا مضرات و فواید کرونا برای موزه ها مورد آنالیز قرار بگیرند.

7 تیر 1399

ام. ای.تی واکسن کرونا می سازد

تیمی از محققان ام.آی.تی در حال فراوری و آزمایش مواد بالینی برای توسعه واکسن بیماری کووید-19 هستند تا بتوانند آن را به مرحله انجام آزمایشات انسانی برسانند.

6 تیر 1399

اقدامات دانشگاه سمنان در راستای مقابله با کرونا ، از برگزاری جلسات دفاع به صورت مجازی تا خرید تجهیزات درمانی

دانشگاه سمنان در راستای مقابله با کرونا اقدامات گوناگونی از جمله برگزاری جلسات دفاع تحصیلات تکمیلی به صورت مجازی و گندزدایی قسمت ها و بخش های مختلف دانشگاه انجام داده است.

3 تیر 1399

خبرنگاران بی احتیاطی زنجیر مرگ دوچرخه سواران

تهران- خبرنگاران- دوچرخه سواری رشته ای پرخطر است که این روزها رکابزنان را به دلیل بی احتیاطی خود یا رانندگان در کام مرگ می کشد و تنها راه کاهش آسیب های آن رعایت اصول ایمنی و حضور در مسیرهای کم خطر است.

2 تیر 1399

رقابت انویدیا و AMD بر سر کارت گرافیک 7 نانومتری

بسیاری از کمپانی های فناوری برای تولید چیپ با TSMC کار می کنند و تا مدتی قبل بزرگترین مشتری چیپ 7 نانومتری آنها اپل بود اما ظاهرا اپل در پی استفاده از تراشه 5 نانومتری است. خالی شدن ظرفیت 7 نانومتری این شرکت AMD و انویدیا را بار دیگر رو در روی هم قرار داده...

1 تیر 1399

نامه انجمن دوستی ایران-کوبا به سازمان بین المللی ایکاپ درباره تحریم های ظالمانه آمریکا

انجمن دوستی ایران و کوبا با ارسال نامه ای به سازمان بین المللی ایکاپ (دوستی با ملل) خواهان لغو تحریم های آمریکا شده است.

30 خرداد 1399

مادران باردار مراقب پمادهای پوستی ممنوع باشید!

مهر/ یک متخصص پوست گفت: حساسیت و خارش پوست در دوران بارداری امری طبیعی است و نباید به دلیل قرنطینه خانگی دست به اقدامات خودسرانه درمانی زد.

30 خرداد 1399
تعداد: (81)