مقالات گردشگری

ساختمان مرکز صنایع دستی ریگان تکمیل می گردد

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان از تکمیل ساختمان مرکز صنایع دستی شهرستان ریگان اطلاع داد.

22 مرداد 1399

انجام همکاری های مشترک کویت و عراق تحت آنالیز است

نخست وزیر کویت در تماس تلفنی با همتای عراقی خود توسعه روابط و انجام همکاری های مشترک را آنالیز کردند.

13 مرداد 1399

سعادتمند: اجازه بدهید باشگاه استقلال نفس بکشد، مگر آریا برتر چقدر کمک کرده است؟

مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: چرا نمی گذارید برای باشگاه استقلال درآمد داشته باشیم و سرعت ما را می گیرید؟

12 مرداد 1399

راز شمع های پنهان پل خواجو

پل تاریخی خواجو برای اصفهانی ها و گردشگران تنها یک سازه معماری نیست، بنایی است که پیرامون آن هنر زیبایی و خاطره جریان دارد.

9 مرداد 1399

سفرهای راهیان نور از تیر ماه از سرگرفته می گردد

رئیس ستاد مرکزی راهیان نور گفت با رعایت پروتکل های بهداشتی از تیر ماه 1399 سفرهای راهیان نور در مناطق سفید انجام می گردد.

9 مرداد 1399

اعلام تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها صورت گرفت.

8 مرداد 1399

اتصال 95 درصد روستاهای کشور به شبکه ملی اطلاعات تا انتها سال

با شیوع کرونا اینترنت به بستری بدل شد که مردم به وسیله آن توانستند ضمن ماندن در خانه از خدمات زیادی که بر بستر اینترنت و دسترسی به شبکه ملی اطلاعات ایجاد شده بود، استفاده نمایند. در این میان روستاییان نیز از این خدمات بی بهره نماندند، چرا که به گفته مجری...

16 تیر 1399

باغ فتح آباد کرمان الهام بخش باغ شازده

باغ عمارت بیگلربیگی (فتح آباد) باغی مربوط به دوره قاجار است که در 25 کیلومتری شهر کرمان، روستای اختیارآباد واقع شده است. در این مقاله بیشتر با این باغ زیبا آشنا شوید.

13 تیر 1399

بازداشت 4 ایرانی در فرانسه به اتهام دزدی در لباس پلیس

یک باند شامل 3 مرد و یک زن ایرانی در فرانسه با پوشیدن لباس پلیس این کشور اقدام به دزدی از خودرو ها می کردند. آن ها با متوقف کردن خودرو ها و به بهانه آنالیز گواهی خروج از خانه در دوران قرنطینه، از آن ها دزدی می کردند، در حومه پاریس دستگیر شدند.

13 تیر 1399

تخفیف 50درصدی هتلداران قم به مدافعان سلامت ایران

معاون گردشگری قم گفت: هتل ها و هتل ها آپارتمان های استان با 50 درصد تخفیف در دوران پساکرونا به مدافعان سلامت ایران، خدمات ارائه می کنند.

11 تیر 1399

سفرهای داخلی ترامپ شروع می گردد

در حالی که ویروس کرونا در آمریکا جولان می دهد، دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور گفت، سفرهای داخلی اش در آمریکا را ظرف چند روز آینده از سر می گیرد.

8 تیر 1399

آنالیز مضرات و فواید کرونا برای موزه ها

ایسنا/ بخاطر شیوع جهانی ویروس کرونا و شرایط پیش آمده، در این مقاله سعی شده تا مضرات و فواید کرونا برای موزه ها مورد آنالیز قرار بگیرند.

7 تیر 1399

برگزاری وبینار منطقه آسیااقیانوسیه UNWTO در محل معاونت گردشگری

وبینار منطقه آسیا اقیانوسیه با موضوع مدیریت صنعت گردشگری در شرایط کرونا و پساکرونا در محل معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید.

5 تیر 1399

گنبد علویان همدان بازسازی می گردد

معاون میراث فرهنگی همدان گفت: تزیینات بنای تاریخی گنبد علویان که بر اثر عوامل جوی آسیب دیده بود، بازسازی شد.

3 تیر 1399

راهنمای حمل و نقل در چین

آشنایی با سیستم حمل و نقل در چینچین جز کشورهای عظیم و پیشرفته جهان محسوب می گردد و همین خود دلیلی است که سیستم حمل و نقل وسیعی هم داشته باشد. کسانی که به با تور چین یا شخصا به این کشور سفر می نمایند لازم دارند تا اطلاعاتی را در مورد شبکه حمل و نقل چین داشته...

28 خرداد 1399

چاکا یکی از زیباترین دریاچه های نمک دنیا

چاکا یکی از زیباترین دریاچه های نمک دنیا دریاچه نمک چاکا در نزدیکی شهر چاکا یکی از زیباترین دریاچه ها در استان چینگهای در شمال غرب چین واقع شده است. که به آینه آسمان معروف شده است که میتوانید چهره خود را مثل آینه در این دریاچه نمک ببیند این دریاچه یکی...

28 خرداد 1399

آغاز عملیات اجرایی توسعه زیرساخت های گردشگری 2 تالاب در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چهارمحال و بختیاری گفت: عملیات اجرایی توسعه زیرساخت های گردشگری تالاب های چغاخور و گندمان در شهرستان بروجن از توابع این استان آغاز شد.

27 خرداد 1399

کرونا در اروپا، از درخواست آلمان برای کشف منشاء ویروس تا تمدید حالت فوق العاده در فرانسه

وزیر امور خارجه آلمان از چین درخواست نموده که در فرایند شفاف سازی درباره منشاء ویروس کرونا همکاری کند و دولت فرانسه نیز تمدید شرایط فوق العاده تا دو ماه دیگر را در دستور کار قرار داده است.

26 خرداد 1399

توقف ساخت بزرگ ترین هواپیمای جهان، ایرباس A380

توقف ساخت هواپیمای A380 ایرباسبر اساس اعلام خبرگزاری های رسمی در جهان، شرکت هواپیما سازی ایرباس به تازگی اعلام رسمی نموده است که از سال 2021 به بعد دیگر هواپیمای A380 ساخته نخواهد شد! شرکت هواپیما سازی ایرباس در توضیح این تصمیم خود، دلایلی را اعلام نموده است...

26 خرداد 1399

باززنده سازی هنرسنتی نقاشی پشت شیشه در قزوین

به منظور احیای رشته های هنری در حال فراموشی، نقاشی پشت شیشه هنر بومی و سنتی استان قزوین با برنامه ریزی و انجام اقدامات حمایتی در سال 98 احیا شد.

24 خرداد 1399
تعداد: (154)