بومگردی در انتظار مدارس بدون استفاده دودانگه ساری

به گزارش تور کانادا، خبرنگاران/مازندران مدیرکل آموزش وپرورش مازندران گفت: مدارس بدون استفاده منطقه دودانگه ظرفیت مناسبی برای بومگردی است.

بومگردی در انتظار مدارس بدون استفاده دودانگه ساری

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، علیرضا سعدی پور در بازدید از منطقه دودانگه رسیدگی به مناطق کمتر توسعه یافته را اصلی ترین رسالت کاری خود دانست و گفت: نگاه ویژه به دانش آموزان مناطق محروم که در دورترین نقاط تحصیل می نمایند در دستور کار اصلی ما قرار گرفته است تا عدالت آموزشی به بهترین نحو برای آینده سازان جامعه فراهم گردد.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش زیربنای توسعه است، توضیح داد: نقشه راه آموزش و پرورش سند تحول بنیادین است که در آن به مناطق محروم توجه ویژه ای می گردد. ما نیز در این راستا از بهمن 98تاکنون مبلغ 4میلیارد تومان به 52 مدرسه شبانه روزی استان سرانه پرداخت کردیم که بخش زیادی از مسائل این مدارس حل شد، تمام دغدغه ما یاری به این مناطق و برطرف نگرانی خانواده و دانش آموزان است.

سعدی پور در بخش دیگری از سخنان خود آموزش و پرورش را نهادی اجتماعی دانسته و تاکید نمود: برای پیشبرد اهداف آموزش و پرورش باید از هم افزایی همه دستگاهها استفاده کرد. آموزش و پرورش به تنهایی نمی تواند اهداف خود را به سرمنزل مقصود برساند. در تمام جهان بحث تعلیم و تربیت با همراهی و همدلی همه ذینفعان و دلسوزان صورت می گیرد و ما نیز در این راستا باید از ظرفیت شورای آموزش و پرورش و یاری دیگر دستگاهها استفاده کنیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه حل مسائل در آموزش و پرورش نیازمند آنالیز های عالمانه و کوشش جهادی است، گفت: با مسائل شهرستان ها و مناطق آشنایی تقریبا جامعی دارم. هنر ما باید این باشد که چگونه بتوانیم مسائل را اولویت بندی نموده و برای حل آنها برنامه ریزی درستی صورت دهیم. هیچ مجموعه ای بدون برنامه پیروز نخواهد شد.

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: در استراتژی راهبری آموزشی مدیر خود پیشاپیش نیروها پیشقدم است و مسائل را به صورت مشارکتی حل می نماید. یکی از راه های خوب برای حل مسائل آموزش و پرورش ایجاد منابع پایدار برای آموزش و پرورش است که در این زمینه منطقه دودانگه با دارا بودن 27مدرسه بلااستفاده می تواند در زمینه تبدیل این مدارس به مراکز بومگردی و گردشگری گام های بلندی بردارد.

رئیس آموزش و پرورش منطقه دودانگه نیز در این جلسه گفت: اصلی ترین مشکل این منطقه بحث ایاب و ذهاب دانش آموزان و همکاران است که با توجه به گستردگی منطقه مسائل عدیده ای ایجاد نموده است. به دلیل دوری از مناطق شهری بسیاری از خانواده ها اقدام با مهاجرت به شهر نموده و تراکم دانش آموزان در مقطع متوسطه کاهش چشمگیری یافته است.

جانعلی امیری با بیان اینکه اغلب همکاران منطقه غیر بومی هستند، اضافه کرد: به همین دلیل آنها ساعات عصر در منطقه حضور نداشته و به این خاطر نمی توانیم کلاس های جبرانی و یاریی برای دانش آموزان برگزار کنیم. همچنین در زمینه کمبود تجهیزات هنرستانی و پایین بودن سرانه آموزشی مدارس کم جمعیت با مشکل روبرو هستیم.

وی با بیان اینکه نگاه ویژه مدیرکل آموزش وپرورش مازندران به مناطق محروم شایسته تقدیر است، توضیح داد: با چاره اندیشی جناب سعدی پور از بهمن 98تا کنون بیش از 140میلیون تومان به 5مدرسه شبانه روزی منطقه دودانگه اختصاص داده شد که بخش زیادی از مسائل این مدارس مرتفع شد.

شایان ذکر است منطقه دودانگه در مجموع 643 دانش آموز دارد که در 24 مدرسه تحصیل می نمایند، 180 نفر از فرهنگیان در این منطقه مشغول خدمت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 637

به "بومگردی در انتظار مدارس بدون استفاده دودانگه ساری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بومگردی در انتظار مدارس بدون استفاده دودانگه ساری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید