راه حل ارتشی ها برای خوابیدن در دو دقیقه

به گزارش تور کانادا، برای آن که به خواب بروید به سه چیز احتیاج دارید: اتاقی مختص خوابیدن، بدن آرام، و مهم تر از همه ذهن آرام. اگر مغزتان درگیر است نمی توانید بخوابید، بنابراین هر کاری که می توانید برای کند کردن ذهن بکنید، به خواب بهتر شما یاری می نماید.

راه حل ارتشی ها برای خوابیدن در دو دقیقه

کمتر چیزی است که به اندازه بی خوابی و غلت زدن در رختخواب شبانه و کوشش برای کمی چشم برهم گذاشتن، کلافه نماینده باشد.

اما اگر جزو افرادی هستید که معمولا شب ها بیدار در رختخواب دراز می کشید، و مغز شما یک میلیون بار در ساعت می چرخد بدون آن که بتواند به خواب شیرینی که در انتظارش هستید بروید، یک خبر خوب برایتان داریم.

یک روش فوق العاده ارتشی وجود دارد که گفته می گردد تنها در دو دقیقه به هر کسی یاری می نماید تا به خواب برود، و این روش ممکن است زندگی شما را تغییر دهد. گفته می گردد که اعضای ارتش آمریکا از این راه حل برای خوابیدن در موقعیت های نامساعد استفاده می نمایند، از جمله در جبهه جنگ.

کتاب آرام باش و پیروز شو: اجرای قهرمانی در سال 1981، این روش را به جزئیات شرح داده است. تصور بر این است که این روش را سران نظامی ایجاد نموده اند تا سربازان بر اثر خستگی مرتکب اشتباهات خطرناک نشوند.

این روش به ترتیب زیر کار می نماید:

1- عضلات صورتتان را آرام کنید، از جمله زبان، فک و عضلات اطراف چشم.

2- شانه هایتان را تا جای ممکن پایین بیاندازید، سپس بالا و پایین بازو ها را به ترتیب پایین بیاندازید.

3-نفس بکشید، سینه تان را آرام کنید، سپس پاهایتان را آرام کنید، از ران ها آغاز کنید و به پایین بروید.

4- بعد برای 10 ثانیه کوشش کنید تا ذهنتان را خالی کنید و سپس به یکی از این موضوع ها فکر کنید:

روی یک قایق بر دریاچه ای آرام دراز کشیده اید و آسمانی صاف و آبی بالای سرتان است

روی ننویی از جنس مخمل سیاه در یک اتاق سیاه دراز کشیده اید

حدود ده ثانیه برای خودتان تکرار کنید : فکر نکن، فکر نکن، فکر نکن.

گفته می گردد که این روش، پس از شش هفته تمرین، در خصوص 96 درصد از افراد موثر است.

نظام سلامت عمومی بریتانیا در حال حاضر پیشنهاد می نماید که یک فرد معمولی برای داشتن فعالیت مناسب، به حدود هشت ساعت خواب باکیفیت در شبانه روز احتیاج دارد. این نهاد هشدار داده که کمبود خواب می تواند افراد را در مقابل شماری از بیماری ها از جمله چاقی، فشار خون و بیماری های قلبی، ضعیف کند.

در بریتانیا از هر سه نفر، یک نفر مشکل خواب دارد و ممکن است که روش ارتش بتواند خواب شیرینی را به بعضی از این افراد هدیه دهد. اگر این روش موثر نبود، دکتر نیل استنلی، کارشناس خواب می گوید که مهم ترین عامل در کمبود خواب آرام کردن ذهن است.

او گفت: برای آن که به خواب بروید به سه چیز احتیاج دارید: اتاقی مختص خوابیدن، بدن آرام، و مهم تر از همه ذهن آرام. اگر مغزتان درگیر است نمی توانید بخوابید، بنابراین هر کاری که می توانید برای کند کردن ذهن بکنید، به خواب بهتر شما یاری می نماید.

او گفت : هیچ راه جادویی برای این کار وجود ندارد، باید آن چیزی که روی شما کار می نماید را پیدا کنید، حال چه مطالعه باشد، و چه حمام آب گرم، دمنوش بابونه، هشیاری، عطردرمانی، و یا گوش کردن به موسیقی پینک فلوید. مهم نیست که چی، مهم این است که جلوی نگرانی و اضطراب روز را در شما بگیرد.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 753

به "راه حل ارتشی ها برای خوابیدن در دو دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل ارتشی ها برای خوابیدن در دو دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید