ویزای کانادا: روی آوردن متقاضیان مهاجرت به کانادا در پی افزایش نرخ ریجکتی ویزای کار آمریکا

به گزارش تور کانادا، خبرها حاکی از افزایش نرخ ریجکتی ویزای کار امریکا موسوم به H-1B است؛ بدین ترتیب دل افراد جویای کار و با مهارت بالا که به این ویزاها خوش بود حالا با چرخش به سمت کانادا، به افقی از فرصت های نو می نگرد. واقعیت این است که این روزها در مطبوعات امریکا خبرهای متنوعی از کارگران خارجی دارای مهارت بالا و ساکن امریکا منتشر می گردد که آینده تیره ای برای ویزای کاری خود در کشور امریکا متصور هستند و چشم امید خود را به کانادا دوخته اند.

ویزای کانادا: روی آوردن متقاضیان مهاجرت به کانادا در پی افزایش نرخ ریجکتی ویزای کار آمریکا

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله کانادا با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

یکی از این افراد در مصاحبه ای گفته است که پیشرفته بودن سیستم مهاجرتی کانادا در مقایسه با آنچه در امریکا تجربه نموده او را به تحسین وا می دارد. لازم به ذکر است ویزای H-1B راستا مهاجرت کاری را برای کارگران خارجی با مهارت و تخصص باز می نماید و آنها می توانند در شرکت های مطرحی نظیر گوگل، مایکروسافت و اپل کار نمایند. تعداد درخواست های این ویزا سالانه به صدها هزار می رسد در حالی که سالانه تنها 85 هزار متقاضی شانس دریافت این ویزا را دارند.

از وقتی دانلد ترامپ روی کار آمده خواسته است که ویزاهای این برنامه مهاجرتی با موشکافی بیشتری صادر گردد. پرزدینت ترامپ این برنامه را باعث و بانی کاهش دستمزد کارگران امریکایی و بیکاری آنها دانسته است. در نتیجه بین سال های 2015 تا 2018 نرخ صدور ویزای H-1B حدود 10 درصد کاهش یافته است.

اکسپرس انتری

کارگران ماهری که دل به ویزای H-1B خوش نموده اند برای دولت های فدرال و استانی کانادا بسیار ارزشمند هستند. این دولت ها طی سال های اخیر تمهیداتی را برای تسهیل ورود چنین افرادی به کانادا اندیشیده اند. بسیاری از سیستم های مهاجرتی کانادا متقاضیان مهاجرت را رتبه بندی می نماید و بر اساس عوامل مهمی نظیر سطح زبان انگلیسی، سابقه کار، تحصیلات و سایر معیارها به آنها امتیاز می دهد. اینها باعث می گردد که بسیاری از متقاضیان ویزای H-1B در موقعیت خوبی برای تقاضا جهت دریافت اقامت دائم کانادا قرار بگیرند.

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد.

داشتن پیشنهاد شغل از جانب کارفرمای کانادایی شرط اقامت دائم به وسیله اکسپرس انتری نیست. متقاضیان بر اساس امتیازات سیستم جامع رتبه بندی امتیازدهی می شوند و سپس طی پذیرش های متوالی که تقریبا هر دو هفته یک بار برگزار می شوند از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت به عمل می آید.

در سال 2017 ساکنین امریکا هفت درصد کل دعوتنامه های آن سال را به خود اختصاص دادند و در رتبه سوم قرار گرفتند. با توجه به اینکه تنها دو درصد دعوتنامه های سال 2017 برای ساکنین و شهروندان امریکایی صادر شده است می توان نتیجه گرفت که اکثریت 5820 ساکن امریکا که دعوتنامه دریافت نموده بودند شهروند کشورهایی غیر از امریکا بوده اند. شهروندان هند در رتبه نخست دریافت دعوتنامه در سال 2017 قرار گرفتند.

برنامه مهاجرت استانی

به غیر از اکسپرس انتری کانادا برنامه مهاجرت استانی هم دارد. این برنامه به استان ها و نواحی خاصی از کانادا اجازه می دهد سالانه تعداد معینی متقاضی مهاجرت کاری را برای اقامت دائم انتخاب کند. معیارهای این برنامه سطح زبان انگلیسی، تحصیلات و سابقه کار است.

متقاضیان اکسپرس انتری که امتیاز سیستم جامع رتبه بندی شان پایین تر از حد نصاب است، می توانند در صورت انتخاب شدن از طرف یکی از استان های کانادا 600 امتیاز اضافی کسب نمایند. گذشته از این، بسیاری از راستاهای مهاجرتی برنامه مهاجرت استانی داشتن پیشنهاد شغل را شرطر دریافت اقامت دائم نمی دانند.

ویزای کاری موقت

گذشته از همه اینها، کارگران ماهر خارجی که از کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغل دارند چند گزینه هم برای ویزای کاری موقت کانادا پیش رو دارند. راستا مهاجرتی استعداد دنیای یا Global Talent نمونه ای از این راستاها است که این روزها بسیار محبوبیت پیدا نموده و توانسته دارندگان ویزای H-1B با تخصص در فناوری اطلاعات و یا سایر مشاغل مرتبط با علوم پایه و مهندسی یا STEM را به کانادا بیاورد. کارفرمایان کانادایی حالا می توانند ظرف 10 روز ویزای کاری موقت را به وسیله این راستا مهاجرتی اخذ نمایند. این ویزای کاری در سال 2017 رونمایی شده و کانادا حالا می خواهد آن را به ویزای دائمی تبدیل کند.

به خدمات اخذ ویزای تحصیلی بورسیه اخذ اقامت دائم احتیاج دارید؟

فرم ارزیابی تکمیل کنید!

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1285

به "ویزای کانادا: روی آوردن متقاضیان مهاجرت به کانادا در پی افزایش نرخ ریجکتی ویزای کار آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای کانادا: روی آوردن متقاضیان مهاجرت به کانادا در پی افزایش نرخ ریجکتی ویزای کار آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید