صحبت با شناگران در حال شنا به یاری فناوری

به گزارش تور کانادا، یک فناوری جدید شامل یک بیسیم در دست مربی و یک گیرنده که توسط شناگر حمل می گردد، امکان صحبت و آموزش شناگر توسط مربی را در حال شنا کردن فراهم می نماید.

صحبت با شناگران در حال شنا به یاری فناوری

مربیان شنا کار دشواری دارند، زیرا مجبورند فریاد بزنند تا شاید شناگران زیر آب و در حال شنا کردن صدای آنها را بشنوند و در این صورت هم ممکن است صدای آنها شنیده نگردد. اکنون یک سیستم جدید برای حل این مشکل با استفاده از ارتباطات رادیویی یک طرفه طراحی شده است.

این سیستم موسوم به Sonr توسط دیمیتری ولوشین شناگر و کارآفرین اختراع شده است و توسط یک شرکت مولداویایی به نام Simpals فراوری شده است.

این سیستم از دو قسمت تشکیل شده است: یک بیسیم واکی تاکی که توسط مربی نگه داری می گردد و یک بلندگو،گیرنده ضد آب که توسط شناگر حمل می گردد.

گفتنی است که دستگاه گیرنده شناور ساخته شده است، بنابراین در صورت جدا شدن از شناگر روی آب به صورت شناور خواهد ماند. حتی می توان آن را زیر کلاه شنا قرار داد یا آن را به بند عینک شنا وصل کرد.

مربی با این سیستم می تواند برای ارائه نظرات و دستورالعمل های لازم به شناگر به راحتی با بیسیم صحبت کند و صدای وی در لحظه به شناگر می رسد.

گفتنی است که دامنه جانبی این سیستم 300 متر است. ضمن اینکه سیگنال آن می تواند تا عمق یک متری آب حرکت کند.

گیرنده سیستم Sonr ضد آب و دارای پوشش ضد باکتریایی است.

علاوه بر اینها، مربی می تواند با انتخاب فرکانس های مختلف همزمان با 30 شناگر صحبت کند.

همچنین می توان تنظیم کرد که این سیستم به عنوان یک مترونوم(نگه دارنده ضرباهنگ) عمل کند و با ارائه سیگنال های صوتی به شناگران یاری کند تا سرعت حرکت خود را کنترل نمایند.

این سیستم هم اکنون برای پیش سفارش در دسترس است و قیمت آن از 149 دلار آغاز می گردد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1195

به "صحبت با شناگران در حال شنا به یاری فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحبت با شناگران در حال شنا به یاری فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید