عضوی جدید در بدن انسان کشف شد!

به گزارش تور کانادا، این عضو که فعلا غدد لوله ای نام گرفته است زمانی برای دانشمندان مشخص شد که برای کشف سلول های سرطانی مشغول اسکن بدن بودند.

عضوی جدید در بدن انسان کشف شد!

از پروفایل ما kalarena دیدن نمایید.

تصور این که پس از سالها پیشرفت علم پزشکی، هنوز عضو ناشناخته ای در بدن وجود داشته باشد واقعا سخت است. با این حال گروهی از دانشمندان و پزشکان در لندن اعتقاد دارند عضوی جدید در بدن انسان کشف کرده اند.

این دانشمندان مدعی کشف غددی درون بدن انسان شده اند که پیش از این به آنها توجهی نمی شد. این غدد در جمجمه و نزدیک محل تلاقی گلو و بینی قرار گرفته اند.

این عضو که فعلا غدد لوله ای نام گرفته است زمانی برای دانشمندان معین شد که برای کشف سلول های سرطانی مشغول اسکن بدن بودند.

پس از این، اسکن 100 نفر دیگر بررسی شد تا ببینند در بدن دیگران نیز این غدد وجود دارند یا نه. همچنین بدن برخی از بیماران فوت شده نیز کالبدشکافی شد تا این مساله روشن تر شود.

والستر جراح این گروه معتقد است نتایج اولیه بسیار هیجان انگیز و در عین حال قابل تردید است. او می گوید فکر نمی کردیم در سال 2020 چنین چیزی پیدا کنیم. باید این آزمایش ها بر روی افراد بسیار دیگری انجام شود تا به درستی نظریه مان برسیم.

او معتقد است این غدد را نمی توان توسط اسکن های معمول مانند سی تی اسکن و MRI تشخیص داد. تنها زمانی می توان این غدد را دید که از اسکن های پیشرفته جدید استفاده کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آذر 1399 بروزرسانی: 4 آذر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 783

به "عضوی جدید در بدن انسان کشف شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عضوی جدید در بدن انسان کشف شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید