7 اکسسوری زنانه که هر خانم شیک پوشی باید داشته باشد

به گزارش تور کانادا، انتخاب برترین اکسسوری زنانه می تواند ظاهر یک لباس را بهبود ببخشد و زیبایی آن را از صفر به صد برساند. می دانیم که اکسسوری ها مکمل لباس هستند و نشان می دهند که برای تمرکز بر جزئیات وقت گذاشته اید و به پوشیدن اولین لباسی که در کمد خود دیده اید، اکتفا نکرده اید. از آن گذشته، انتخاب اکسسوری های نامناسب به راحتی می تواند ظاهر و استایل شما را خراب کند. بنابراین، باید ابتدا انواع اکسسوری زنانه را بشناسید و نکات مهم برای انتخاب مناسب ترین و برترین اکسسوری زنانه را بدانید. در این مقاله، هرآنچه باید درباره انواع مختلف اکسسوری زنانه و انتخاب آن ها بدانید را می خوانید.

7 اکسسوری زنانه که هر خانم شیک پوشی باید داشته باشد

چرا باید از اکسسوری زنانه بهره ببرید؟

بسیاری از زنان از اکسسوری استفاده نمی نمایند. آن ها گاهی این کار را از روی عادت انجام می دهند و گاه علت کار آن ها فقط این است که نمی دانند به کار بردن اکسسوری چه اهمیتی دارد. از آن گذشته، باید این واقعیت را بپذیریم که گاهی اوقات، در بعضی از روزهای اداری آن قدر عجله دارید که به سختی فرصت برای لباس پوشیدن دارید، چه رسد به استفاده از جواهرات یا سایر اکسسوری های زنانه.

با وجود این، به کار بردن برترین اکسسوری زنانه بیش از آنچه فکر می کنید بر استایل شما تأثیر می گذارد. اگر به جزئیات کوچک در ظاهر خود توجهی نداشته باشید، به این معنا نیست که دیگران نیز متوجه آن نمی شوند. هدف از به کار بردن اکسسوری ها این است که شما را بهتر نشان دهند و استایل شما را تکمیل نمایند تا درخشان تر از همواره به نظر برسید.

انواع اکسسوری زنانه و نکات مهم برای انتخاب آن ها

اگر به داشتن اکسسوری برای استایلی شیک و زیبا فکر می کنید، باید انواع اکسسوری زنانه را بشناسید و از امتحان کردن اکسسوری های مختلف نترسید. باید آن قدر اکسسوری ها را آنالیز و امتحان کنید تا برترین اکسسوری زنانه، مناسب استایل خود را پیدا کنید.

1. دستبند

اگر تا پیش از این از دستبند استفاده نکرده اید، وقت آن فرا رسیده که این اکسسوری را امتحان کنید. به تازگی، دستبندها جزو برترین اکسسوری زنانه محسوب می شوند و در سال 2023 نیز همچنان در لیست برترین ها قرار دارند.

استایل شما بر نوع دستبندهایی که بیشتر به شما می آیند، تأثیر می گذارد. فرقی نمی نماید که به لباس های کلاسیک، استایل خیابانی یا هر استایل دیگری علاقه مند باشید. به هرحال، می توانید یک دستبند متناسب با سبک لباس پوشیدن خود انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که دستبند یکی از جزئیات ظریف استایل شما است و به عنوان ویژگی اصلی لباس شما در نظر گرفته نمی گردد. این اکسسوری قطعا بخشی متمایز از استایل شما خواهد بود.

بسته به سبک دستبند، می توانید از یک یا چند دستبند بهره ببرید تا جلوه آن بیشتر گردد. اگر یک دستبند کافی نیست، می توانید هر تعداد دستبند نازک و ظریف را روی یک مچ دست ببندید. به هرحال، بهتر است که روی هر دو مچ دست دستبند نبندید و ترجیحا یکی از آن ها را خالی بگذارید.

2. گوشواره

گوشواره ها اکسسوری های بسیار کوچک اما قابل توجهی هستند. البته، انواع گوشواره از جمله گوشواره های قطره ای، حلقه ای و استیتمنت در مقدار های مختلف وجود دارند اما رایج ترین گوشواره ها گوشواره های میخی کوچک هستند. ممکن است فکر کنید که استفاده از گوشواره های کوچک فایده ای ندارد و به هرحال، کسی متوجه آن ها نخواهد شد اما این باور درست نیست. احتمالا از مقدار توجه دیگران به جزئیات شگفت زده خواهید شد. اگر از گوشواره های کوچک و زیبا بهره ببرید، این اکسسوری ها مورد توجه قرار می گیرند.

در صورتی که به استفاده از گوشواره عادت ندارید، بهتر است که از نوع کوچک آن آغاز کنید. یک جفت گوشواره کوچک زیبا و بادوام ساخته شده از فلز گران بهای مورد علاقه خود تهیه کنید. این نوع گوشواره ها برای استفاده در موقعیت های روزمره عالی هستند، آن ها در روزهای عادی و در رویدادهای خاص نیز روی گوش شما به خوبی می درخشند. با توجه به مقدار کوچک این نوع گوشواره، می توانید آن را با هر گردنبند و اکسسوری مویی ترکیب کنید.

اگر در پی داشتن ظاهری مجذوب کننده تر هستید، یک جفت گوشواره بزرگتر و چشم نوازتر انتخاب کنید. به طور مثال، گوشواره های حلقه ای، منگوله ای، استیتمنت و سیمی ظریف اما قابل توجه به ترند 2023 تبدیل شده اند.

3. ساعت مچی

قطعا ساعت های مچی هرگز از مد نمی افتند. ساعت برترین اکسسوری زنانه برای داشتن استایلی شیک است. مدل ساعتی که روی مچ شما بسته می گردد، سبک زندگی شما را به دیگران نشان می دهد. در انتخاب ساعت مچی باید به این نکته توجه داشت. بعضی از زنان دوست دارند که فقط یک ساعت باکیفیت خوب داشته باشند تا بتوانند از آن در هر موقعیتی استفاده نمایند. بعضی دیگر ترجیح می دهند که انتخاب و تنوع بیشتری داشته باشند و از چندین ساعت مچی استفاده نمایند یا حتی بتوانند در طول روز چند ساعت را برای چند ساعت به کار ببرند.

ترندهای ساعت زنانه در سال 2023 مثل سال گذشته سبک های ساده ای دارد. طرح های ساده، رنگ های خنثی، فلزات گران بها، چرم و سنگ مرمر همگی ویژگی هایی هستند که در برترین ساعت های 2023 دیده می شوند. ظاهر ساعت ها معمولا بسیار مینیمالیستی است و رایج ترین رنگ ها سفید، مشکی، طلایی، نقره ای و رزگلد هستند. این نوع ساعت ها اغلب تنوع فراوانی دارند و می توانید آن ها را با لباس های رسمی و غیررسمی بهره ببرید.

به خاطر داشته باشید که برای داشتن استایلی عالی، فلزات به کار رفته در ساعت شما باید با فلزات دیگری که در لباس ها، اکسسوری ها و جواهرات تان به کار رفته اند، هماهنگی داشته باشد. به این ترتیب، ترکیب لباس شما هماهنگ و کاملا متناسب با یکدیگر خواهد بود.

نکته مهم دیگری که برای انتخاب این برترین اکسسوری زنانه باید در نظر داشته باشید، این است که دیگران به ساعت شما توجه می نمایند. بنابراین، بهتر است که حداقل دو ساعت مچی داشته باشید. این کار ترکیب ساعت شما با سایر اکسسوری ها و لباس ها را بسیار ساده تر می نماید.

4. کیف دستی

کیف های دستی از جمله بزرگترین و قابل توجه ترین اکسسوری هایی هستند که یک خانم می تواند از آن ها استفاده کند. همین نکته نیز باعث می گردد که این نوع کیف به یکی از مهم ترین و خاص ترین اکسسوری های زنانه تبدیل گردد.

برای تهیه کیف دستی احتیاجی به پرداخت هزینه ای گزاف ندارید. اگر این کیف باکیفیت و متناسب با استایل شما باشد، کافیست. هیچ چیز بدتر از این نیست که لباسی عالی را با کیف دستی پارچه ای یا نخی بپوشید.

شاید با استفاده از یک کیف دستی هم ظاهر شما بی عیب و نقص بماند اما بیشتر خانم های شیک پوش ترجیح می دهند تا چندین کیف در مقدار ها، رنگ ها و طرح های مختلف داشته باشند. این کار آن ها نیز علت خوبی دارد. بسیاری از موقعیت ها به نوع خاصی از کیف دستی احتیاج دارند. اگر فقط یک کیف دستی دارید، متوجه خواهید شد که کیف دستی متناسب با بسیاری از موقعیت های مختلفی کیفی غیر از کیف دستی شما است.

نکته مهم دیگری که باید هنگام انتخاب کیف دستی زنانه در نظر بگیرید این است که آن را برای چه منظوری می خواهید. معمولا برای محل کار یا مدرسه به کیفی جادار احتیاج دارید که فضای کافی برای کتاب ها، لپ تاپ، ظرف ناهار و وسایل ضروری شما داشته باشد. برای پیاده روی به یک کیف کراس بادی کوچکتر احتیاج پیدا می کنید. برای چنین مواقعی یک کیف دستی کلاچ کوچک که وسایل ضروری شما را در خود جای می دهد نیز کافی خواهد بود. موقعیت هایی از این دست و موقعیت های بی شمار دیگری وجود دارند که در آن ها داشتن یک کیف مناسب زندگی را بسیار بهتر می نماید.

همان طور که گفتیم، برای خرید کیف دستی به هزینه گزافی احتیاجی ندارید. در نتیجه، نگران این نباشید که نمی توانید آن را خریداری کنید. اگر هم برای خرید کیف دستی بودجه اندکی دارید، سراغ کیف هایی با رنگ های خنثی و همه کاره بروید. برای کیفیت کیف هزینه کنید نه برای برند آن. به این ترتیب، در هزینه های خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

5. گردنبند

گردنبند یکی از پرکاربردترین اکسسوری های جهان محسوب می گردد. شما می توانید در هر مکان و هر زمان، بدون توجه به مناسبت و موقعیت، یک گردنبند بپوشید. زنان واقعا گردنبندهای خود را دوست دارند، حتی بعضی از آن ها چندین گردنبند در خانه دارند که فقط یک یا دو عدد از آنها را مرتبا استفاده می نمایند. بسیاری از زنان گردنبندهای خود را دوست دارند چون معتقدند که گردنبند برترین اکسسوری زنانه است و مجذوب کنندهیت آن ها را به طرز قابل توجهی افزایش می دهد.

انتخاب یک گردنبند که مناسب استایل و شخصیت شما باشد، زمانی اهمیت می یابد که در پی عنصر مخفی و اضافی برای مجذوب کنندهیت لباس هایتان باشید. از آنجا که بعضی از گردنبندهایی که برای دیگران عالی به نظر می رسند ممکن است برای شما ایده آل نباشند، پیروی از دیگران برای خرید گردنبند کار چندان عاقلانه ای نیست. در عوض، سعی کنید درباره ترندهای گردنبند تحقیق کنید و برای خرید این اکسسوری به شدت به موقعیت، حالات و احساسات خود توجه کنید. به هرحال، هیچ کس شما و ترجیحات شما را بهتر از شما نمی شناسد، این طور نیست؟

اگر فکر می کنید که گردنبندی به شما می آید و باید آن را داشته باشید، احتمالا این گردنبند یکی از برترین انتخاب های شما خواهد بود. چند مدل گردنبند را آنالیز کنید تا مطمئن شوید که مدل گردنبند انتخابی شما با استایلتان هماهنگ است و برترین اکسسوری زنانه برای شما به نظر می رسد. اگر بیش از یک گردنبند انتخاب می کنید، اشکالی ندارد. فقط مطمئن شوید که این انتخاب ها به مقدار کافی دقیق هستند. تمام بودجه خود را صرف خرید زنجیر یا مدل های گردنبند که به آن علاقه دارید، نکنید. بودجه خود را برای خرید سایر اکسسوری ها مانند کفش یا لباس نیز پس انداز کنید.

6. انگشتر

انگشترها فقط به حلقه های عروسی محدود نمی شوند. استفاده از انگشتر باعث می گردد که شما زیبا به نظر برسید و مردم متوجه می شوند که شما به جزئیات توجه می کنید. استفاده از انگشتر ساده ترین راه برای افزودن ظرافت به استایل شما است چون راه نادرستی برای استفاده از این اکسسوری کوچک وجود ندارد. اگر فلزات و رنگ های انگشتر خود را با سایر اکسسوری ها و لباس هایتان هماهنگ کنید، استایلتان به برترین شکل تکمیل می گردد و جلوه ای درخشان پیدا می نماید.

به طور کلی، 3 مدل انگشتر زنانه ترند 2023 هستند. انگشترهای کریستالی زیبا و گران قیمت، انگشترهای استیتمنت با ظاهری چشم نواز و انگشترهای ظریف و ساده. این انگشترها همگی شیک و زیبا هستند. فقط باید مدلی را انتخاب کنید که به لباس شما می آید.

هنگام استفاده از یک انگشتر یا حلقه، مطمئن شوید که ناخن هایتان کاملا مرتب و ترجیحا تزیین شده هستند. یک انگشتر زیبا و شیک می تواند توجه همه را به دستان شما جلب کند. بنابراین، مطمئن شوید که ناخن هایتان زیبا به نظر می رسند.

7. عینک آفتابی

عینک آفتابی نوعی اکسسوری کاربردی و بدون تاریخ انقضا است. عینک های آفتابی در سال 2023 به مد روز تبدیل شدند و آن ها شایسته جایگاه عنوان برترین اکسسوری زنانه در سال 2023 هستند. امروزه عینک های آفتابی مانند گذشته از چشم ها محافظت می نمایند، اما بیشتر به عنوان اکسسوری هایی برای نشان دادن استایل شما مورد استفاده قرار می گیرند نه صرفا به عنوان محافظی برای چشم ها. بعضی از افراد چندین عینک آفتابی دارند تا عینک آفتابی مناسب برای موقعیت ها، لباس ها و حال و هوای مختلف خود داشته باشند.

عینک آفتابی خوب و بادوام یک اکسسوری است که صرف نظر از اینکه در چه موقع از سال قرار دارید باید روی آن سرمایه گذاری کنید. این بدان معنا نیست که شما باید مبلغ بسیاری را صرف این عینک کنید، اما قطعا باید زمان بگذارید تا بفهمید چه نوع عینک آفتابی به شما می آید و استایل شما را زیبا و شیک می نماید. اگر مطمئن نیستید که کدام عینک آفتابی برای صورت شما مناسب است، عینک های مختلف را امتحان کنید.

چه دوست داشته باشید از عینک آفتابی بهره ببرید و چه علاقه ای به این اکسسوری نداشته باشید، به هرحال، همواره باید یک عینک آفتابی کلاسیک مانند عینک آفتابی چشم گربه ای یا عینک آفتابی گرد با رنگ خنثی داشته باشید. چه در یک روز معمولی، چه در مهمانی و جشن های مختلف و چه در مراسم سوگواری، این عینک را می توان به راحتی استفاده کرد.

کلام آخر

اکسسوری ها آخرین لوازمی هستند که پس از پوشیدن لباس سراغ آن ها می رویم اما کم اهمیت نیستند. هنگام خرید اکسسوری دخترانه یا زنانه باید مطمئن شوید که این لوازم ظریف و زیبا مرتب و خوش استایل هستند. برای انتخاب برترین اکسسوری زنانه که متناسب با استایل شما باشد، باید به طرح ها و الگوهای مختلف فکر کنید. استفاده از اکسسوری هایی با طرح های مختلف می تواند به لباس ساده شما جلوه بدهد و آن را به لباسی پرزرق وبرق تبدیل کند. توجه داشته باشید که هر طرح و رنگی که برای اکسسوری های خود انتخاب می کنید، باید هماهنگ با لباس هایتان باشد.

حالا که متوجه اهمیت انواع اکسسوری برای بهبود استایل خود شده اید، وقت آن رسیده که باری دیگر به کمد لباس خود نگاهی بیندازید. اگر دستبند یا کیفی قدیمی دارید، آن را با یک اکسسوری تازه جایگزین کنید. شاید هم یک ساعت باارزش داشته باشید که احتیاج به تعمیر دارد تا دوباره زیبایی گذشته را به استایل شما بازگرداند.

منبع: masterclass

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 1 دی 1402 بروزرسانی: 1 دی 1402 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1815

به "7 اکسسوری زنانه که هر خانم شیک پوشی باید داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 اکسسوری زنانه که هر خانم شیک پوشی باید داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید