امریکا از کره جنوبی برای کنترل ویروس کرونا کمک خواست

به گزارش تور کانادا، ایسنا نوشت: پس از درخواست فوری از سوی رئیس جمهوری آمریکا، کره جنوبی اعلام کرده که قصد دارد تا تجهیزات پزشکی به آمریکا به منظور مقابله این کشور با کروناویروس ارسال کند.

امریکا از کره جنوبی برای کنترل ویروس کرونا کمک خواست

به گزارش خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی درخواست فوری خود همچنین وعده داده که به کارخانه های کره جنوبی کمک می کند تا تایید دولت واشنگتن را به دست بیاورند.

پس از یک شیوع گسترده، کره جنوبی ظرف چند روز آزمایش های بی شماری را انجام داد و یک برنامه گسترده را برای ایزوله کردن موارد تایید شده ابتلا به کروناویروس و رهگیری ارتباطات این موارد در نظر گرفته است.

دولت کره جنوبی پیروز شد تا گسترش و شیوع این بیماری ویروسی را کاهش دهد و در این مدت تنها 125 مورد فوتی ثبت شده و در 13 روز گذشته تعداد مبتلایان در هر روز به زیر 100 تن رسیده است.

آمریکا در ابتدا آزمایش های کمی انجام داد و بخش هایی از کشور را به صورت گسترده قرنطینه کرده است.

در همین حال، ترامپ در تماس تلفنی 23 دقیقه ای با مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی به وی قول داد تا به تولیدکنندگان این کشور کمک کند تا تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا را برای تجهیزاتشان دریافت کنند.

رئیس جمهوری کره جنوبی به ترامپ گفت که سئول تا جایی که ممکن است و در صورت وجود تجهیزات یدکی پزشکی در کشور به آمریکا کمک می کند.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 401

به "امریکا از کره جنوبی برای کنترل ویروس کرونا کمک خواست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امریکا از کره جنوبی برای کنترل ویروس کرونا کمک خواست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید