انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد ، 30 درصد سهام از شنبه قابل معامله می گردد

به گزارش تور کانادا، سخنگوی سهام عدالت از تمدید مهلت انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد اطلاع داد و گفت: از دهم خرداد ماه 30 درصد از هر سهم آزاد می گردد و صاحبان کدبورسی می توانند نمادها را معامله نمایند.

انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد ، 30 درصد سهام از شنبه قابل معامله می گردد

به گزارش تور کانادا، حسین فهیمی، سخنگوی سهام عدالت در تبادل نظر با مهر گفت: مهلت مراجعه به سایت samanese.ir برای انتخاب روش مدیریت مستقیم سهام عدالت که قبلاً هشتم خردادماه اعلام شده بود، با تصمیم شورای عالی بورس تا 15 خردادماه تمدید شد.

وی تاکید نمود: سهامداران باید در نظر داشته باشند که امکان تغییر تصمیم وجود ندارد.

امکان فروش جداگانه هر سهم از پرتفوی سهام عدالت وجود دارد

وی درباره آزاد شدن سهام عدالت در پرتفوی افرادی که با مراجعه به وبسایت مذکور، روش مستقیم را انتخاب نموده اند و قصد دادن وکالت فروش به بانک ها را ندارند، گفت: از دهم خرداد ماه 30 درصد از هر سهم 36 شرکت بورسی سهام عدالت آزاد می گردد و این گروه از افراد در صورتی که دارای کدبورسی باشند، می توانند این 36 نماد را در پورتفوی خود مشاهده نمایند اما تنها امکان معامله 30 درصد از آن را خواهند داشت.

سخنگوی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که آیا هر کدام از این نمادها به صورت جدا قابل معامله است یا باید آنها را به صورت یک بسته معامله کرد، گفت: هر کدام از نمادهای بورسی سهام عدالت به صورت مجزا قابل معامله خواهد بود.

مردم در فروش سهام عدالت عجله ننمایند

وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه با آغاز آزادسازی، آیا سازمان بورس فکری برای ایجاد نشدن صف فروش سهام و به تبع آن ریزش احتمالی قیمت پیش بینی نموده یا خیر، گفت: اتفاقاً به نظر بنده افرادی که اصطلاحاً بورس باز نیستند تمایل دارند سهام عدالت خود را نگه دارند؛ اگر ده سال پیش سهام یک میلیون تومانی خود را می فروختند امروز سهامشان این ارزش را نداشت لذا برای ده سال آینده هم شرایط به همین صورت است بنابراین دلیلی برای فروش وجود ندارد.

فهیمی ادامه داد: عرضه های سهام عدالت بازار بورس را تحت تأثیر قرار نخواهد داد بلکه تعادلی بین عرضه و تقاضا ایجاد می نماید.

مهلت مراجعه به بانک ها برای دادن وکالت فروش تمدید شد

وی همچنین درباره مهلت ارائه وکالت به بانک ها برای فروش سهام عدالت گفت: آندسته از افرادی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند اما ترجیح می دهند برای فروش سهام شخصاً اقدام ننمایند، می توانند مدیریت سهام شأن را به بانک ها وکالت بدهند.

وی گفت: مهلت مراجعه مردم به بانک برای دادن وکالت فروش 30 درصد از سهام عدالت که قبلاً از ششم تا دهم خردادماه اعلام شده بود، تا 13 خرداد تمدید شد.

بر اساس اعلام مسئولین مربوطه افرادی که روش مستقیم را انتخاب نموده اند می توانند به دو صورت سهام خود را مدیریت نمایند یا می توانند به بانک ها وکالت بدهند که در اولین فرصت سهام آنها را به فروش برساند و پول حاصل از آن را به حسابشان واریز کند. البته در این صورت بانک تضمینی برای رقم فروش نمی دهد.

راه دوم نیز این است که خود سهامدار، سهام خود را مدیریت کند، در این روش افراد پس از دریافت کدبورسی 30 درصد از هر سهم را در پورتفوی خود مشاهده خواهند کرد که امکان معامله آن را در بستر بورس خواهند داشت.

افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند نیز در آینده ای نزدیک به آنها سهم شرکت های سرمایه گذاری استانی تعلق می گیرد که البته تا زمان ورود این شرکت ها به بورس باید صبر پیشه نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 537

به "انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد ، 30 درصد سهام از شنبه قابل معامله می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت تا 15 خرداد تمدید شد ، 30 درصد سهام از شنبه قابل معامله می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید