بناهای تاریخی مشهور در اروپا و آمریکا

به گزارش تور کانادا، در اروپا شهرهای باستانی متعددی وجود دارد که تنها بخشی از آنها با گذر زمان باقی مانده است اما این بناها توانسته‌اند، گردشگران بسیاری را با تور کشتی کروز اروپا به سوی خود بکشاند.

بناهای تاریخی مشهور در اروپا و آمریکا

بنای تاریخی ماچو پیچو پرو

این شهر در واقع شهر سرخپوست‌های اینکا بوده که با استفاده از وسایل ترابری مدرن در آن زمان مانند قطار کاملا نامفهوم شده است. هر سال حدود 25 هزار نفر به بازدید این جاذبه در آمریکا می‌روند. این شهر که قدمتی چد قرنی دارد بازدیدکنندگان را به فکر وامی‌دارد که چگونه چنین تخته سنگهای بزرگی بدون وجود ابزارهایی مانند جرثقیل، در این جاذبه برای ساخت این بنا جابجا شده‌اند.

بنای آکروپلیس آتن

بنای تاریخی آکروپلیس، یکی از پرگردشگرترین جاذبه‌ها در کشور یونان است که پیشینه‌ای 2500 ساله دارد. این بنا بر روی تپه‌ای با ارتفاع 150 متری از سطح دریا، در قرن پنجم میلادی برای احترام به آتنا خدای محافظ شهر بنا شده است. برای بازدید از این جاذبه تاریخی دیدنی بهتر است با کشتی کروز همراه شوید.

 بنای تاریخی کولوسئوم ایتالیا

کولوسئوم یک استادیوم یا آمفی‌تئاتر بیضی ‌شکل در مرکز شهر رم ایتالیا بوده که این آمفی‌تئاتر پنجاه هزار ردیف‌ صندلی داشته و ورودی‌های آن به 80 می‌رسد. کولوسئوم در لغت به معنی جایگاه بزرگ می‌باشد و در سال های 70 میلادی بنا شده است. نبردهای خونین بر سر مرگ گلادیاتورها از سرگرمی‌های روزانه امپراطوران و اشرافیان رم باستان بوده ‌است. در زیر آن نیز مجموعه‌ای از اتاق ها و گذرگاه‌ها برای عبور حیوانات وحشی و سایر تدارکات لازم جهت راه اندازی و اجرای نمایش تدارک داده شده است.

انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 244

به "بناهای تاریخی مشهور در اروپا و آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بناهای تاریخی مشهور در اروپا و آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید