تجربه زندگی دریایی در هتل شناور خورشیدی ایتالیا

به گزارش تور کانادا، میشل پوزولانتی طراح صنعتی ایتالیایی در رابطه با طرح استراحتگاه شناور خورشیدی خود اظهار داشته است : این هتل می تواند در امتداد خطوط ساحلی حرکت کند و مسافران آن که شش نفر هستند می توانند در قسمت تحتانی هتل که در زیر آب قرار می گیرد، زندگی دریایی را تماشا نمایند.

تجربه زندگی دریایی در هتل شناور خورشیدی ایتالیا

با ما همراه باشید و با تور ایتالیا از به بهترین کشور اروپا سفر کنیم و در شهرهای ونیز، فلورانس و رم بگردیم و بناهای تاریخی این کشور تاریخی را از نزدیک ببینیم.

طرح پوزولانتی مبنی بر سلولهای خورشیدی رنگ حساس است که در ساختمان آن کار گذاشته می گردد. سلول خورشیدی رنگ حساس گونه ای سلول خورشیدی ارزان قیمت متعلق به دسته سلول های خورشیدی لایه نازک است. اساس کار این سلول ها یک نیمه رسانا است که بوسیله یک آند حساس به نور و یک الکترولیت تشکیل می گردد.

انرژی هتل شناور توسط سلولهای خورشیدی رنگ حساس تأمین می گردد. گرچه راندمان تبدیل انرژی در این سلول ها نسبت به دیگر سلول های خورشیدی پایین تراست اما آنچه باعث توسعه این نسل از سلول ها شده پایین بودن نسبت قیمت آنها بر عملکردشان است که فراوری انرژی را به طور چشمگیری مقرون به صرفه نموده است.

استراحتگاه شناور خورشیدی از دو لایه 15 میلیمتری فایبرگلاس چوب درخت بالسا تشکیل شده که بین آنها فضای خالی 30 سانتیمتری قرار گرفته است. نکته جالب این طرح این است که طراح پیشنهاد نموده است که سلولهای خورشیدی در داخل لایه های داخلی و خارجی کار گذاشته گردد تا هم نور مصنوعی از داخل و هم نور خورشید از خارج بتواند مورد استفاده قرار گیرد.

اقامت در هتل شناور برای شش نفر در نظر گرفته شده است. این هتل 20 متل طول دارد و برای شش نفر در دو اتاق دو نفره و دو اتاق یک نفره طراحی شده است که برای همه اتاقها سرویس بهداشتی مجزا در نظر گرفته شده است. محوطه 110 متر مربعی داخل دربرگیرنده یک آشپزخانه، یک سالن غذاخوری، یک محوطه استراحت و عرشه است.

مسافران هتل شناور می توانند در محفظه تحتانی هتل نمای کاملی از زندگی دریایی داشته باشند. طراح اظهار داشته است مهمترین شاخصه این هتل، این است که از یک محفظه زیر دریایی برخوردار است که هر شش نفر می توانند نمای کاملی از زندگی دریایی داشته باشد.

محوطه 110 متر مربعی داخل دربرگیرنده یک آشپزخانه، یک سالن غذاخوری، یک محوطه استراحت و عرشه است. در رابطه با سیستم رانش به جلو این شناور که شاید نکته مهم ادعای صرفه جویی در انرژی آن باشد اطلاعات اندکی منتشر شده است و تنها به این نکته اشاره شده است که این استراحتگاه برای حرکتهای آهسته در خطوط ساحلی طراحی شده نه رفتن به اقیانوسها.

نکته مهم در رابطه با این طرح این است که هرگاه این طرح به مرحله عملیاتی برسد باید از انرژی کمکی نیز بهره بگیرد و یا به نوعی آن را در دسترس داشته باشد.

منبع: گردشبان
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 408

به "تجربه زندگی دریایی در هتل شناور خورشیدی ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه زندگی دریایی در هتل شناور خورشیدی ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید