خبرنگاران کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی 13 فروردین تعطیل است

به گزارش تور کانادا، تهران- خبرنگاران- تمام بناها و موزه های دارای محوطه باز و فضای سبز که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هستند در تاریخ 13 فروردین و روز طبیعت تعطیل است.

خبرنگاران کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی 13 فروردین تعطیل است

به گزارش خبرنگاران، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا برای پیشگیری از شیوع بیشتر این ویروس، در دستورالعملی به مناسبت روز طبیعت، تمام تجمع ها در اماکن تفریحی عمومی در شهرهای قرمز و نارنجی را ممنوع اعلام کرده است. به همین دلیل وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی بیشتر با هدف حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به محوطه ها و باغ های تاریخی در این روز اقدام به تعطیلی تمامی کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی تحت نظارت خود کرده است.

بر این اساس، کاخ سعدآباد در اطلاعیه ای اعلام کرده است: روز سیزدهم فروردین ماه به منظور حفاظت و پیشگیری از هر گونه آسیب به فضای سبز این مجموعه تاریخی که حدود 80 هکتار آن را باغات متنوع، زیبا و منحصر به فرد تشکیل داده، تعطیل است.

مجموعه سعدآباد با 15 موزه و کاخ موزه همه روزه (به جز ایام تعطیلات سوگواری و تعطیلات مربوط به ستاد ملی کرونا) از ساعت 9 صبح تا 19 باز است و فروش بلیت موزه های آن تا ساعت 17 امکان پذیر است.

مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران هم در اطلاعیه ای از تعطیلی کاخ موزه های این مجموعه در روز سیزدهم فروردین ماه همزمان با روز طبیعت خبر داده است. در اطلاعیه روابط عمومی نیاوران آمده که براساس ابلاغیه وزارت میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی این مجموعه به دلیل دارا بودن فضای سبز وسیع، طبق رویه هر سال به منظور حفاظت از باغ تاریخی نیاوران و پیشگیری از بروز آسیب های جبران ناپذیر در روز سیزدهم فروردین ماه تعطیل بوده و امکان پذیرش توریست ندارد.

کاخ ها و محوطه نیاوران در باقی روزهای سال با رعایت دستورالعمل های بهداشتی از ساعت 9 صبح تا 19 باز بوده و تا ساعت 17 و 30 دقیقه فروش بلیت دارد.

کاخ گلستان نیز با توجه به فضای باز و محوطه سبزی که دارد، از تعطیلی این مجموعه در روز سیزدهم فروردین ماه به رسم هر سال خبر داده است.

همچنین پایگاه میراث جهانی تخت جمشید (پرسپولیس) و مجموعه نقش رستم در روز سیزدهم فروردین ماه تعطیل است. مدیرکل میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی استان فارس نیز اعلام کرده که در روز طبیعت، تمام اماکن تاریخی و توریستی این استان تعطیل اند. مجموعه تفریحی عباس آباد در مازندران هم به مناسبت روز سیزده فروردین اعلام تعطیلی کرده است.

همچنین ستاد مقابله با کرونا در استان اصفهان بیان نمود به دنبال نارنجی شدن این شهر، تمام اماکن تاریخی و توریستی استان تعطیل است و همچنین تمامی مراکز تاریخی و توریستی استان های مازندران و قزوین نیز در روز طبیعت (13 فروردین) تعطیل هستند.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 فروردین 1400 بروزرسانی: 30 فروردین 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1074

به "خبرنگاران کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی 13 فروردین تعطیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کاخ موزه ها و محوطه های تاریخی 13 فروردین تعطیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید