خزعلی: بودجه ای برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نداریم

به گزارش تور کانادا، معاون زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: چون بودجه نداریم، برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار باید از بودجه بخش های دیگر مانند مسئولیت های اجتماعی مبالغی را دریافت کنیم.

خزعلی: بودجه ای برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نداریم

انسیه خزعلی اضافه نمود: برنامه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به صورت آزمایشی در 12 استان در حال اجراست.

بر اساس گزارشی که معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری ارائه نموده، برنامه توانمندسازی زنان در حوزه هایی مانند مشاوره و مددکاری، آموزش، اشتغال و حمایت های رفاهی و در 14 مرحله تنظیم شده است.

آمارها نشان می دهد 20 میلیارد تومان تسهیلات به زنان روستایی برای صندوق های خرد از صندوق کارآفرینی امید و یک میلیارد تومان برای راه اندازی سامانه ازدواج برای ارائه خدمات مربوط به ازدواج تصویب شده است.

به علاوه، زنان سرپرست خانواری که در دهک یک تا 5 جامعه و خارج از حمایت کمیته امداد هستند، با شرایطی از ضمانت این صندوق برای دریافت تسهیلات اشتغال زایی بهره مند می شوند.

با آماری که خبرگزاری جمهوری اسلامی -ایرنا- داده است، از 3 میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار در کشور، 12 درصد سرپرستان خانوار هستند.

خزعلی معاون زنان و خانواده رئیس جمهور گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در برنامه ششم توسعه اجرا نشده و حتی برنامه جامعش مصوب نشد، چراکه بسیار ناقص بوده است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1610

به "خزعلی: بودجه ای برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خزعلی: بودجه ای برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید