فوت وفن خانه تکانی؛ چیزی از قلم نیفتد!

به گزارش تور کانادا، شهروند نوشت: معمولا همه ما وقتی تصمیم به تمیزکردن خانه می گیریم، سراغ بخش های به خصوصی می رویم و همان ها را تمیز و مرتب می کنیم. اما آیا تا به حال به این دقت نموده اید که ممکن است خیلی از قسمت های خانه از چشمتان افتاده باشد و به تمیزکردنشان فکر ننموده باشید؟ اگر شما هم دست به خانه تکانی زده اید، بخش های فراموش شده خانه را از یاد نبرید.

فوت وفن خانه تکانی؛ چیزی از قلم نیفتد!

1 -تمیزکردن زیر مبلمان

معمولا زمانی که به زیر مبلمان و تختخواب خود دقت کنید، خواهید دید که چه میزان گردوغبار روی زمین وجود دارد و شما تمام این مدت از آنها غافل بوده اید! سعی کنید پس از هر بار که آن قسمت از اتاق را تمیز می کنید، نگاهی به زیر مبلمان بیندازید و گردوغبارها را رفع کنید. شما می توانید برای این کار از جاروبرقی هم استفاده و از احتمال وجود تار عنکبوت یا آلودگی های مشابه جلوگیری کنید.

2 -تمیزکردن دیوار و قرهمها

باید این را بدانید که گردوغبارها حتی می توانند روی سطوح افقی هم قرار بگیرند. پرده ها را باز کنید و اجازه دهید که نور به طور کامل وارد خانه گردد. حالا قطعا متوجه خواهید شد که چه میزان گردوغبار روی دیوارها وجود دارد. اگر در دکوراسیون منزل خود کاغذ دیواری بافت دار دارید، باید این را بدانید که میزان این گردوغبار چند برابر هم خواهد شد.

از بالای دیوار آغاز نموده و با یاری یک دستمال مرطوب گردوغبار را به طور کامل پاک کنید، به پایین دیوار که رسیدید قرهمها را نباید فراموش کنید. یادتان باشد که همواره میزان قابل توجهی گردوغبار روی قرهمها وجود دارد. تمامی برجستگی های سطح را به خوبی پاک و غبارزدایی کنید، برای این کار احتمالا به پارچه ظریف تری نیاز خواهید داشت تا تمامی برجستگی های قرهم را به خوبی پاک کنید.

3 -تمیزکردن بالای کابینت ها، درها و قاب های عکس

وقتی فرآیند خانه تکانی و تمیزکردن خانه تان به انتها رسید، نباید فراموش کنید که به بالای کابینت ها، قاب های عکس، درها و گوشه های سقف سری بزنید و گردوغبارهای آن را به طور کامل پاک کنید. سعی کنید برای بالا بردن میزان دید خود به این بخش ها از منابع روشنایی یاری بگیرید و تمام اطراف سقف را به خوبی آنالیز کنید. برترین وسیله تمیزکردن چنین گوشه هایی در ارتفاع، وسایل گردگیری دسته بلند مخصوصی است که امروزه به راحتی در بازار قابل دسترسی هستند، در صورتی که چنین دستگاهی ندارید، می توانید از پارچه ها و دستمال های میکروفیبر بهره ببرید. علاوه بر این جاروبرقی و دستگاه وکیوم هم می تواند به یاری شما بیاید.

4 -تمیزکردن دریچه ها و فیلترهای هوا

اگر منزل شما سیستم گرمایی و تهویه هوای مرکزی دارد، احتمالا دودکش و لوله کشی هایی مربوط به آن در سطح خانه وجود خواهد داشت. این سیستم به فیلتر و دریچه ای اتمام پیدا می نماید که دقیقا همین بخش نیاز به توجه شما خواهد داشت. تمامی دریچه ها و فیلترهای هوا باید به خوبی تمیز شوند، تا هم عملکرد خود را با قدرت ادامه دهند و هم آلودگی و گردوغبار را وارد خانه نکنند. با این کار می توانید راحت تر و البته تمیزتر نفس بکشید.

5- تمیزکردن کف کمدها

نخستین چیزی که برای تمیزکردن خانه به ذهنمان می رسد و سراغش می رویم، تمیزکردن کمدهاست. اما آیا تا به حال به کف کمدها فکر نموده اید؟ آلودگی و گردوخاک هایی که به وسیله کفش ها وارد زمین کمد می گردد، به نوبه خود آسیب زننده خواهد بود. اگر هم بخواهید برای جلوگیری از این موضوع از فرش بهره ببرید، باید بگوییم که قطعا در چنین شرایطی فرش شما موقعیت رشد حشرات و کپک ها را مهیا خواهد نمود. با توجه به این مسائل بهتر است سراغ یک راه دیگر برویم. هر چند وقت یک بار تمام وسایل و لباس های موجود در کمد را خالی و کف زمین کمد را به خوبی تمیز کنید. به همین راحتی!

6 -تمیزکردن جاروبرقی و وسایل مشابه آن

تمامی وسایلی که با یاری آنها خانه را تمیز می کنید، می توانند سرشار از آلودگی باشند. برای مثال کیسه و مخزن جارو برقی به نوبه خود پر از گردوخاک و میکروب است و حتما نیاز به نظافت خواهد داشت.

مخزن به جای مانده را خالی و آن را نظافت کنید. توصیه ما این است که هر ماه مخزن این دستگاه ها را کاملا تمیز کنید و در صورت امکان آن را با آب و صابون بشویید و اجازه دهید که به مرور زمان خشک گردد. فیلترها و برس های چرخشی این دستگاه ها را نادیده نگیرید. مو و پرزهای چسبیده به آنها را جدا کنید، تا در آینده نتیجه بهتری از جذب گردوغبار کسب کنید.

7 -تمیزکردن گیاهان آپارتمانی

این که گیاهان آپارتمانی شما طبیعی یا مصنوعی باشند، می تواند میزان قابل توجهی از آلودگی را تحت تاثیر قرار دهد. شما می توانید بعضی از گیاهان آپارتمانی طبیعی خود را زیر آب برده و آنها را تمیز کنید. اگر گلدان شما به میزان ای عظیم است که نمی توانید چنین کاری انجام دهید، می توانید از یک پارچه میکروفیبر استفاده و هر برگ را با دستمال مرطوب خود تمیز کنید.

گیاهان مصنوعی هم می توانند به طور کامل شسته شده و تمیز شوند. علاوه بر این می توانید با یاری یک سشوار آلودگی ها و گردوغبار آنها را پاک نموده و بزدایید. شما می توانید این گیاهان را در کیسه ای کاغذی بریزید و با نمک و جوش شیرین مخلوط نموده و به خوبی شست وشو دهید. حالا اجازه دهید گیاهان مصنوعی شسته شده تان کاملا خشک شوند و به جای قبلی خود بازگردند.

منبع: زندگی روز
انتشار: 22 شهریور 1400 بروزرسانی: 22 شهریور 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1301

به "فوت وفن خانه تکانی؛ چیزی از قلم نیفتد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فوت وفن خانه تکانی؛ چیزی از قلم نیفتد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید