قدیمی ترین سالن تئاتر لندن

به گزارش تور کانادا، باستان شناسان بقایای این سالن را در سال 2019 کشف کردند؛ اما اطمینان حاصل کردن از این اینکه این بنا همان سالن نمایش مشهور شیر سرخ است، حدود یک سال زمان برد.

قدیمی ترین سالن تئاتر لندن

باستان شناسان پیروز به کشف بقایای بنایی شدند که گمان می رود قدیمی ترین سالن تئاتر لندن باشد. باستان شناسان این اکتشاف را بسیار مهم ارزیابی کردند؛ چراکه معتقدند این ساختمان الگوی اولیه سایر سالن های نمایش عصر الیزابت بوده است.

در عصر الیزابت بود که بعضی از نامدارترین نمایش نامه نویس های انگلیسی زبان از جمله ویلیام شکسپیر و کریستوفر مارلو شناخته شدند. این اکتشاف به دست باستان شناسان موسسه باستان شناسی جنوب شرقی و در منطقه وایت چپل شهر لندن اجرا شده است. این ساختمان در زیر یک انبار شخصی کشف شده است.

باستان شناسان بقایای این سالن را در سال 2019 کشف کردند؛ اما اطمینان حاصل کردن از این اینکه این بنا همان سالن نمایش مشهور شیر سرخ است، حدود یک سال زمان برد.

استفن وایت که سرپرست تیم باستان شناسی این پروژه است این اکتشاف را یکی از شگفت آورترین تجربیات خود عنوان نمود. سالن نمایش شیر سرخ نخستین سالن تئاتر تاریخی نیست که تا به امروز در لندن کشف شده است؛ در سال های اخیر دو سالن نمایش تاریخی دیگر نیز در این شهر کشف شده اند.

منبع: فرادید
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 569

به "قدیمی ترین سالن تئاتر لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدیمی ترین سالن تئاتر لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید