واکنش سازمان بهداشت جهانی به شوخی یک برنامه با کرونا

به گزارش تور کانادا، سازمان جهانی بهداشت خواهان توقف یک برنامه طنز درباره واکسن کرونا در تونس شد.

واکنش سازمان بهداشت جهانی به شوخی یک برنامه با کرونا

به گزارش ایسنا به نقل از الجزیره، ولید زربی، روزنامه نگار و مجری تونسی گفته است که سازمان جهانی بهداشت با ارسال نامه ای رسمی به وزارت خارجه تونس، خواهان توقف پخش برنامه دوربین مخفی آنجلینا 19 شده است که از شبکه نسمة در این کشور پخش می گردد.

این مجری با تمسخر این نامه را منتشر نموده و در پی آن نوشته که چطور است مرا به عنوان یک جنایتکار در دادگاه کیفری بین المللی محاکمه نمایند؟!

این اقدام وزارت بهداشت جهانی در میان شهروندان تونسی در شبکه های مجازی واکنش های متفاوتی را برانگیخته است. عده ای با آن مخالف و عده ای با آن موافق هستند؛ موافقان با نظر سازمان بهداشت جهانی معتقدند که این برنامه موجب ترس تونسی ها از واکسن کرونا می گردد و این در حالی است که تونس در مواجهه با بحرانی قریب الوقوع نسبت به کرونا واقع شده است؛ مخالفان نیز معتقدند که این برنامه فقط یک شوخی است و در نگاه مردم نسبت به واکسینه شدن در برابر کرونا تاثیری ندارد.

در این برنامه واکسن کرونا به مجری و مهمان تزریق می گردد و مجری با تمارض وانمود می نماید که بلافاصله بعد از زدن واکسن حالش بد شده است.

البته دلیل اعتراض سازمان بهداشت جهانی به این برنامه استفاده از نشان مخصوص این سازمان در این برنامه است.

همچنین در این برنامه از بازیگری شبیه به آنجلینا جولی ـ بازیگر هالیوودی ـ استفاده شده که مثلا فرستاده سازمان بهداشت جهانی برای آوردن واکسن به تونس است.

الجزیره در پایان نوشته است: عده ای می گویند ایده ساخت برنامه طوری است که همه مخاطبان از همان ابتدا متوجه شوخی بودن آن شده اند و اعتراض سازمان بهداشت جهانی را بی مورد و به نوعی دخالت در امور داخلی کشور تونس می دانند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 12 خرداد 1400 بروزرسانی: 12 خرداد 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1149

به "واکنش سازمان بهداشت جهانی به شوخی یک برنامه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان بهداشت جهانی به شوخی یک برنامه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید