ورزش از ابتلای بچه ها به دیابت نوع 2 پیشگیری می نماید

به گزارش تور کانادا، پژوهشگران اخیرا اعلام نموده اند بچه هایی که فعالیت بدنی زیادی دارند و ورزش های هوازی انجام می دهند، کمتر در معرض ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 قرار دارند.

ورزش از ابتلای بچه ها به دیابت نوع 2 پیشگیری می نماید

به گزارش تور کانادا و به نقل از تک اکسپلوریست، پژوهشگران دانشگاه ییواسکیلای فنلاند اخیرا به این نتیجه رسیده اند که انجام ورزش های هوازی می تواند به بچه ها در جلوگیری از ابتلا به بیماری دیابت نوع 2 یاری کند. چنین نوع ورزشی حساسیت به انسولین سلول ها را افزایش می دهد؛ بنابراین هنگام ورزش، انسولین کمتری ضروری است تا سطح قند خون بچه ها کنترل گردد.

طی این مطالعه پژوهشگران 452 کودک بین 6 تا 8 سال را مورد آنالیز قرار دادند. در این مطالعه ارتباطات بین آمادگی هوازی، درصد چربی بدن، فعالیت بدنی، زمان تحرک نداشتن و مقاومت به انسولین آنالیز شد.

دانشمندان دریافتند که فعالیت بدنی بالا و تحرک زیاد بدون در نظر دریافت درصد چربی بدن با کاهش مقاومت به انسولین همراه است.

مقاومت به انسولین، شرایطی است که در آن سلول های بدن پاسخ مناسبی به انسولین نمی دهند و به دنبال آن جذب گلوکز دچار اختلال شده و به طورثانویه باعث افزایش قند خون می گردد. در حالت مقاومت به انسولین مقدار انسولین تولیدشده در بدن طبیعی و حتی بیشتر از مقدار طبیعی است؛ اما مشکل در پاسخ سلول ها به انسولین است. مقاومت به انسولین معمولاً به صورت کشف نشده منجر به بروز دیابت نوع 2 می گردد.

دکتر ایرو هاپالا (Eero Haapala)، پژوهشگر این مطالعه گفت: پیغام مهم مطالعه ما این است که فعالیت بدنی بیشتر و زمان کم تحرکی کمتر نقش مهمی در پیشگیری از دیابت نوع 2 در بچه ها دارد. برای بچه ها چاق، ورزش کردن بسیار مهم است.

یافته های این مطالعه در مجله Medicine & Science in Sports & Exercise منتشر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 89

به "ورزش از ابتلای بچه ها به دیابت نوع 2 پیشگیری می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورزش از ابتلای بچه ها به دیابت نوع 2 پیشگیری می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید