ویزای شینگن و شرایط تور اروپا

به گزارش تور کانادا، هیچ آژانسی تحت هیچ شرایطی نمی تواند به شما تضمین دهد که ویزای شما حتماً صادر خواهد شد. زیرا تمام مراحل صدور ویزا فقط توسط سفارت انجام می پذیرد. در نتیجه تور تضمینی اروپا ویزای شینگن تضمینی اخذ تضمینی ویزای شما حقیقت ندارد.

ویزای شینگن و شرایط تور اروپا

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا بهار 99 همراه شوید و از شهرهای زیبای رم، فلورانس و ونیز شهر روی آب دیدن کنید و بنای کولوسئوم را ببینید.

از آنجا که جشن کریسمس نزدیک است و ممکن است بخواهید به یکی از کشورهای اروپایی سفر نموده؛ و از سوی دیگر برای رزرو تور گردشگری خود در ایام نوروز باید از اواخر پاییز اقدام کنید، پس زمان را مناسب دیدیم تا راجع به شرایط تور اروپا ، نحوه اخذ ویزای شینگن و سوالات متداول شما مطلبی منتشر کنیم. در این صورت شما هم به عالی ترین شکل می توانید شرایط مناسب خود را فراهم کنید و به یک سفر دلپذیر در بهترین تعطیلات سال بروید. با خبرنگاران همراه باشید.

شرایط تور اروپا

به علت مراحل سخت دریافت ویزای شینگن و سفر به کشور های اروپایی، بیشتر مسافران تعطیلات خود را معمولاً با سفر به کشور هایی نظیر دبی، ترکیه و کشور های جنوب شرق آسیا به سرانجام می برند. برخی دیگر نیز ترجیح می دهند با تور سفر نمایند و این مراحل را به عهده آژانس برگزار نماینده تور بسپارند. اما خوب است قبل از هر اقدام پیش از اخذ ویزا، درباره شرایط تور اروپا و دریافت ویزای شینگن این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

 • ویزای شینگن چیست؟

سایت معتبر ویکی پدیا شینگن را اینگونه معنی می نماید: به قوانینی گفته می گردد که توسط اتحادیه اروپا مشخص و در حوزه شینگن و دیگر اعضای اتحادیه اروپا اعمال می گردد. منطقه شینگن 26 کشور را شامل می گردد. (22 کشور عضو اتحادیه اروپا و چهار کشور غیر عضو ایسلند ، لیختن اشتاین ، نروژ و سوئیس) این قوانین می گوید اگر فردی غیر اروپایی بخواهد به این کشور ها وارد گردد باید این نوع ویزا را دریافت کند. کشورهای بلغارستان، کرواسی، قبرس و رومانی هنوز عضو شینگن نیستند، اما قوانین ویزای آن ها بر اساس قوانین ویزای شینگن است. ویزای عادی شینگن به چهار نوع C, B، A و D تقسیم می گردد که بستگی به اهداف سفر شما دارد.

 • مدارک لازم برای ویزای شینگن کدام است؟

  شرایط تور اروپا در کشور هایی که جزء اتحادیه هستند، نسبت به اهداف خود در حوزه گردشگری، متفاوت است. برخی کشورها مانند پرتغال هم اکنون خدمات کنسولی در ایران ندارند و برخی کشور ها نظیر اسپانیا، برای اعطای ویزای توریستی سخت گیری های بیشتری دارند؛ اما با دریافت ویزای شینگن از هرکدام از کشور ها، می توانید به سایر کشور های حوزه شینگن هم سفر کنید.

  در این مورد این نکته را بدانید که: ورود شما باید به کشور صادر نماینده ویزا و اقامت تان در کشور دیگر، نباید بیشتر از اقامت در کشور صادر نماینده ویزا باشد.

 • مدارک مورد احتیاج:
 • اصل و کپی گذرنامه
 • عکس
 • شناسنامه و اصل و ترجمه مدارک شغلی
 • اصل گواهی حساب بانکی
 • کارکرد حساب جاری و گواهی تمکن برای سپرده های بانکی
 • آیا سابقه ریجکتی، برای دریافت ویزا مشکل به وجود می آورد؟

  متاسفانه باید بگویم جواب این سوال بله است. شما در صورت وجود سابقه ریجکتی، حتماً باید به سفارتی که اقدام نموده اید، اعلام کنید. در اینجا پیشنهادی به شما می دهم: خوب است حد اقل تا دو سال پس از ریجکتی، برای دریافت ویزای مجدد اقدام کنید چرا که احتمال ریجکت مجدد شما در این شرایط زیاد خواهد بود.

 • آیا می توان تضمین داد که قطعا ویزای شینگن برای شما صادر می گردد؟

  ویزای شما حتماً صادر خواهد شد فقط یک جمله امیدوارانه است که در آژانس های مسافرتی می شنوید اما باید بدانید جواب سوالی که مطرح کردیم، خیر! است. هر چند در این بین، احتمال صدور ویزا برای مسافران آژانس های مشهور که نزد سفارت از اعتبار بالا تری برخوردار و سال هااست مجری تور اروپا هستند، بیشتر است. اما هیچ آژانسی تحت هیچ شرایطی نمی تواند به شما تضمین دهد که ویزای شما حتماً صادر خواهد شد. زیرا تمام مراحل صدور ویزا فقط توسط سفارت انجام می پذیرد. در نتیجه تور تضمینی اروپا ویزای شینگن تضمینی اخذ تضمینی ویزای شما حقیقت ندارد و فقط با توجه به سابقه مسافر و مدارکی که به سفارت ارائه می گردد، می توان احتمالات را در نظر گرفت.

 • راحت ترین کشور برای ویزای شینگن کدام است؟

  راستش با توجه به شرایط تور اروپا باید بگوییم هیچ کدام! در واقع فرایند اعطای ویزا، به طور کامل وابسته به شرایط سیاسی و مالی یک کشور است. اما، خبر خوش اینکه به طور معمول کشور های ایتالیا، بلژیک و سوئیس، تقریباً کشور هایی هستند که راحت تر از دیگر کشور های شینگن، ویزا اعطا می نمایند. و از سوی دیگر ، کشور هایی مثل آلمان، فرانسه، اتریش و هلند سخت ترین شرایط را برای ویزای شینگن دارند. همچنین خوب است بدانید با توجه به سیاست های کلی کشور فرانسه و سابقه بالای فعالیت متولیان تورها با این سفارت، به شرط تکمیل بودن مدارک، احتمال صدور ویزای توریستی شما بیشتر از سایر کشور های حوزه شینگن خواهد بود. می توانید راجع به جاذبه های گردشگری فرانسه و پاریس مثل برج ایفل و دیزنی لند و مراکز خرید آن در همین مجله مطالبی بخوانید.

 • ضمانت نامه بانکی برای ویزای شینگن چرا؟

  در ابتدا خوب است بدانید که ضمانت نامه توسط آژانس گردشگری از شما گرفته می گردد و نزد خودش هم می ماند. در اصل جزء مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید نیست. اما چرا باید ضمانت نامه بانکی بگذارید با اینکه بارها تبلیغاتی نظیر خدمات ویزای شینگن بدون احتیاج به ضمانت نامه و … را دیده و یا شنیده اید؟

  به دلیل اینکه آژانس های مسافرتی با اعتبار خود، این تضمین را به سفارت خانه ها می دهند که مسافران پس از سرانجام سفر خود حتماً به ایران باز می گردند. بنابراین موسسات خدمات مسافرتی، با اینکه ممکن است نزد سفارت خانه ها اعتبار بالایی داشته باشند، اما از آنجا که، تضمین بازگشت مسافران را برعهده گرفته اند؛ مدارک کافی را برای بازگشت آن ها قبل سفر از گردشگران دریافت می نمایند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 110

به "ویزای شینگن و شرایط تور اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای شینگن و شرایط تور اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید