پای مجتمع قضایی غدیر در میان است

به گزارش تور کانادا، از 2 سال قبل با انتقال مجتمع قضایی غدیر و دادگاه های تجدیدنظر استان تهران به خیابان شهید وفامنش محله مبارک آباد، ترافیک و گاهی مشاجره مراجعان این مجتمع موجب گلایه اهالی و کاسبان این خیابان شده است.

پای مجتمع قضایی غدیر در میان است

تور کانادا/ پریسا نوری: حدود ساعت 10 صبح به میدان هروی و ابتدای خیابان وفامنش در شمال این میدان می رسیم. از چند صدمتر مانده به میدان، نمای آجری ساختمان 10 طبقه مجتمع قضایی غدیر که بزرگ ترین ساختمان این خیابان است با ستون های افراشته سفیدرنگ خودنمایی می نماید. در 2 طرف خیابان وفامنش خودروها بی توجه به تابلوهای ممنوعیت توقف و حمل با جرثقیل، جلو پل ها و روی خطوط عابرپیاده توقف نموده اند. علی مختاری از کاسبان قدیمی این خیابان درباره دردسرهای حضور مجتمع قضایی غدیر در خیابان وفامنش می گوید: از سال1356 در این محله زندگی می کنیم و تا به امروز مسائل ترافیکی چندانی نداشتیم اما با انتقال دادگاه تجدیدنظر به اینجا، دیگر روی آسایش را ندیدیم. چون هر روز از ساعت 8 صبح تا 2 بعدازظهر که ساعت کار دادگاه است، علاوه بر ترافیک سنگین، شلوغی و نبود جای پارک شاهد تصادف، درگیری، مشاجره، فحاشی و کتک کاری بعضی از مراجعان دادگاه هستیم. همچنین آقاجانی دبیر شورایاری محله مبارک آباد هم در تأیید صحبت های مختاری عرض کم خیابان را نشان می دهد و می گوید: سؤال ما این است که چرا اجازه داده اند مجتمع به این بزرگی با داشتن روزانه چند هزارنفر مراجعه کننده، در این خیابان باریک و داخل بافت مسکونی یک محله پرتراکم ساخته گردد؟

پارکینگ عمومی بسازید

ساعت از 11 گذشته و خیابان وفامنش شلوغ تر از قبل شده است. مراجعان دادگاه به امید پیدا کردن پارکینگ عمومی یا جای پارک، طول خیابان وفامنش و خیابان های منتهی به آن را بالا و پایین می فرایند و این موضوع ترافیک خیابان را سنگین تر نموده است. اهالی می گویند مجتمعی با زیربنای چند هزارمترمربعی با میانگین روزانه 3 هزار مراجعه کننده، پارکینگ ندارد و موجب دردسر اهالی شده است. آنها درخواست ساخت پارکینگ عمومی در خیابان جمالی شرقی و مشرف به ضلع شمالی ساختمان دادگاه را دارند. علی اصغر جمالی از ساکنان قدیمی این خیابان دراین باره می گوید: زمینی به وسعت 5 هزار مربع در خیابان جمالی شرقی واقع شده است که اگر شهرداری با مالک توافق کند در آن پارکینگ چند طبقه عمومی بسازد یا با باز گذاشتن درها آن را به پارکینگ موقت تبدیل کند، بخشی از مسائل خیابان حل می گردد. تغییر جهت در خیابان های فرعی منتهی به خیابان و فامنش هم راه چاره دیگری است که به نظر اهالی میزان ترافیک محدوده را کم می نماید. دبیر شورایاری با اشاره به خودروهایی که با ورودشان از خیابان جمالی غربی به وفامنش موجب سنگینی ترافیک وفامنش می شوند، صحبت هایش را این طور ادامه می دهد: اگر در جهت خیابان جمالی غربی به طرف غرب تردد یکطرفه گردد تا حدودی از ترافیک اینجا کاسته خواهدشد.

کوشش برای کاهش مشکل

گلایه اهالی از همسایه پردردسر و مسائل ترافیکی خیابان وفامنش را با مهدی میرزاپور شهردار ناحیه 3 و مهدی اناری معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه 4 در میان گذاشتیم. میرزاپور درباره چرایی ساخت مجتمع عظیم در خیابان کم عرض و میان بافت مسکونی می گوید: از نظر شهرسازی ساخت مجتمع بزرگ در معبر باریک درست نیست اما این تصمیم در سال های گذشته توسط مدیران شهری وقت گرفته شده است. او درباره پیشنهاد ساخت پارکینگ عمومی در خیابان جمالی شرقی هم می گوید: چند بار با مالک زمین برای ساخت پارکینگ عمومی صحبت و پیشنهادهایی برای تبدیل کاربری زمین ارائه کردیم ولی مالک در چارچوب ضوابط قانونی موافق ساخت پارکینگ عمومی نیست. شهردار ناحیه 3 با بیان اینکه شهرداری به دنبال راه چارهی برای کاهش مسائل ایجاد شده در خیابان وفامنش است، می افزاید: به رؤسای دادگاه پیشنهاد دادیم در حیاط مجتمع برای مراجعان پارکینگ بسازند که این موضوع در دست آنالیز است. همچنین معاون حمل ونقل و ترافیک شهردار منطقه هم درباره تغییر جهت تردد در خیابان جمالی غربی از شرق به غرب می گوید: انتهای خیابان جمالی غربی به ایستگاه مترو هروی می رسد و در صورتی که این خیابان به طرف ایستگاه مترو یکطرفه گردد، به دلیل تردد زیاد خودروهای مسافرکش شخصی خیابان شلوغ شده، برای ساکنان مزاحمت ایجاد می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 116

به "پای مجتمع قضایی غدیر در میان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای مجتمع قضایی غدیر در میان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید