پرواز همای در رشت و نمایشی که قرار است بازی کند

به گزارش تور کانادا، پرواز همای دوازده سال پس از اجرای اُپرت موسی و شبان در سالن والت دیزنی لس آنجلس، این اثر را در تور کنسرت هایش در ایران روی صحنه خواهد برد.

پرواز همای در رشت و نمایشی که قرار است بازی کند

به گزارش خبرنگاران، اُپِرِت به گونه ای از نمایش آوازی یا اُپرای سبُک گفته می گردد که همراه با آواز فراوان است که گفت وگوی کمتری نسبت به اپرا دارد. پرواز همای اجرای اثر نو خود را از شهر رشت شروع خواهد نمود و از دهم خرداد در تالار مرکزی رشت روی صحنه خواهد رفت.

پرواز همای در نقش چوپان، حامد فقیهی در نقش موسی و استاد داود نماینده در نقش راوی در این اثر حضور دارند. اُپرت موسی و شبان با آهنگسازی و اشعار پرواز همای با حفظ ابیاتی از مولانا برای ارکستر بزرگ سازهای زهی و بادی چوبی و سازهای ایرانی تنظیم شده که امین غفاری این ارکستر را رهبری خواهد نمود.

نوید فرحمرزی شخصیت های این اُپِرِت را گریم نموده است و نوازنده های گروه مستان در این اجرا پرواز همای را همراهی می نمایند. به گفته برگزارنمایندگان این برنامه، اُپرت موسی و شبان به زودی در چند شهر دیگر ایران نیز به روی صحنه خواهد رفت.

این اجرا برای برگزاری چند شب در تهران و محوطه باز کاخ سعدآباد نیز برنامه ریزی شده که هنوز تمام مجوزهای لازم گرفته نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1402 بروزرسانی: 8 خرداد 1402 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1762

به "پرواز همای در رشت و نمایشی که قرار است بازی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرواز همای در رشت و نمایشی که قرار است بازی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید