کشاورزی در فضا به یاری نقاط کوانتومی بازدهی بیشتری خواهد داشت

به گزارش تور کانادا، ناسا به وسیله انعقاد قراردادی با یک شرکت نانویی از فناوری نقاط کوانتومی برای افزایش بازده کشاورزی در فضا استفاده می نماید.

کشاورزی در فضا به یاری نقاط کوانتومی بازدهی بیشتری خواهد داشت

به گزارش گروه فناوری تور کانادا، یو بی کیودی (UbiQD) یکی از شرکت های نانویی گفت که از طرف سازمان فضایی آمریکا؛ ناسا، یک قرارداد انتقال فناوری کسب وکار کوچک (STTR) را دریافت نموده است. این قرارداد 24 ماهه بوده و بودجه آن 750 هزار دلار است. این پروژه با همکاری شرکت یوبی کیودی و دانشگاه آریزونا انجام خواهد شد که در آن با استفاده از نقاط کوانتومی کوشش می گردد تا بهره کشاورزی افزایش یابد. این کار به ناسا یاری می نماید تا عملکرد بهتری در رشد محصولات کشاورزی در فضا داشته باشد به طوری که نقاط کوانتومی با جذب بهتر طیف های مختلف طول موج نور امکان افزایش کارایی کشاورزی را در فضا فراهم نمایند.

یوبی کیودی برای اولین بار در آگوست سال 2018 از سوی ناسا به عنوان بخشی از ماموریت راهبردی این سازمان برای پیشبرد قابلیت های پیشرفته در حوزه فناوری فضایی انتخاب شد تا به ناسا یاری کند موفقیت بیشتری در فراوری مواد غذایی در فضا داشته باشد. از این رو فاز اول STTR با شرکت یوبی کیودی شروع شد. در این پروژه، عملکرد پرورش کاهو در فضا با موفقیت ارتقا پیدا کرد. یکی از دستورالعمل های مورداستفاده در این مطالعه، محصول گلخانه ای لومینسانس یوبی کیودی موسوم به UbiGro بود که موجب افزایش 13 درصدی در وزن سبزیجات به عمل آمده و افزایش 8 درصدی سطح برگ شد.

ژن گیاکومیلی از محققان دانشگاه آریزونا می گوید: در ماموریت های فضایی طولانی مدت، جایی که فضانوردان باید بیشترین استفاده از منابع را داشته باشند، افزایش فراوری مواد غذایی می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. این فناوری می تواند به ما در رسیدن به این هدف یاری کند.

شرکت یوبی کیودی پس از دریافت بودجه از آزمایشگاه بریک اوت به دنبال این فناوری رفت و روشی برای بهبود کشاورزی با نقاط کوانتومی ارائه کرد. این فناوری در چند کشور مختلف مورداستفاده نهاده شد و نتایج مثبتی به دست آمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 131

به "کشاورزی در فضا به یاری نقاط کوانتومی بازدهی بیشتری خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشاورزی در فضا به یاری نقاط کوانتومی بازدهی بیشتری خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید