اخبار صنعت

ماهواره زمین شناسی چین با موفقیت به فضا پرتاب شد

چین ساعتی پیش با پرتاب موشک لانگ مارچ (Long March 4B) ماهواره اپتیکی سنجش از دور دیگری از مجموعه Gaofen را در مدار زمین قرار داد.

2 آبان 1399

آیا دارا دوم ارزش خرید دارد؟ ، 8 دلیل برای سوددهی پالایشی یکم

اینکه سهام ETF دوم دولت به نام پالایشی یکم یا به اصطلاح دارادوم ارزش خرید دارد برای بسیاری از مردم سوال است.

1 آبان 1399

خبرنگاران اشتغالزایی برای هفت هزار نفر با بهره برداری از 533 طرح در خوزستان محقق شد

دزفول- خبرنگاران- استاندار خوزستان گفت: همزمان با هفته دولت، 533 طرح کوچک و متوسط با صرف 30 هزار میلیارد ریال در استان خوزستان بهره برداری شد که با این طرحها برای هفت هزار نفر در استان اشتغالزایی صورت گرفت.

29 مهر 1399

توصیه یک کارشناس درمورد خرید سهام شرکت های پالایشگاهی

خبرنگاران : یک کارشناس درباره خرید سهام شرکت های پالایشگاهی گفت: این سهام با 20 درصد تخفیف ارائه می گردد و از سوی دیگر قیمت سهام موجود در پالایشی یکم در این مدت 30 درصد کاهش پیدا نموده است و درنتیجه صندوق قیمت مناسبی...

25 مهر 1399

خبرنگاران ترکیه: در صورت لغو تحریم آمریکا علیه قبرس، اقدام متقابل می کنیم

تهران- خبرنگاران- وزارت امور خارجه ترکیه پس از اعمال لغو محدود تحریم های تسلیحاتی آمریکا علیه قبرس گفت که آنکارا دست به اقدامات مقابله ای می زند.

23 مهر 1399

نماینده تجاری اتحادیه اروپا کناره گیری کرد

فیل هوگان کمیسیونر تجاری اتحادیه اروپا پس از دو روز فشار ناشی از متهم شدن به دلیل نقض پروتکل های بهداشتی مرتبط با بیماری کووید-19 ، کناره گیری کرد.

21 مهر 1399

استفاده از ظرفیت 50 درصد از اراضی دولتی برای ساخت مسکن کارکنان جهاد کشاورزی

اورنگی گفت: پس از تصویب مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر واگذاری 50 درصد از اراضی دولت به طرح مسکن ملی این تقاضا را داریم که از این پتانسیل به صورت حداکثری برای وزارت جهاد کشاورزی استفاده گردد.

13 مهر 1399

گزینه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت چه کسی است؟

خبرنگاران : با عدم رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به مدرس خیابانی برای سکانداری وزارت صنعت، رئیس جمهور 3 ماه فرصت دارد فرد دیگری را به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت به مجلس معرفی کند.

11 مهر 1399

کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران به صورت مجازی در دانشگاه تبریز شروع به کار کرد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز گفت: هشتمین کنفرانس ملی تخصصی سوخت و احتراق ایران بصورت مجازی به مدت دو روز در دانشگاه تبریز شروع بکار کرد.

9 مهر 1399

دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا با اندازه گیری میزان اکسیژن های فعال طراحی شد

محققان ایرانی مقاله ای به چاپ رساندند که در آن جزئیات مربوط به ساخت دستگاهی برای تشخیص زودهنگام کرونا با استفاده از اندازه گیری میزان گونه های اکسیژن فعال (ROS) در خلط درج شده است.

5 مهر 1399

دو عرضه اولیه در راه بورس و فرابورس

خبرنگاران: عرضه اولیه سهام دو شرکت، تامین سرمایه امین با نماد امین در بورس تهران و پتروشیمی ارومیه با نماد شاروم در فرابورس برای روز چهارشنبه (15 مرداد ماه) قطعیت یافت.

2 مهر 1399

خبرنگاران بخش فرهنگ در راهبردهای توسعه ای سمنان مغفول است

سمنان- خبرنگاران- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: بخش فرهنگ با وجود سابقه فرهنگی و تاریخی بودن این استان، در بین راهبردهای توسعه ای استان مغفول مانده است.

1 مهر 1399

جنجال تازه تلویزیون؛ از ضرب و شتم تا تکذیب

انتشار خبر و عکس هایی به عنوان ضرب و شتم یک کارگردان جوان از سوی افرادی، صبح امروز تلویزیون را متوجه حاشیه ای جدید کرد؛ پیشتر، از این کارگردان به عنوان سازنده سریال دفاع مقدس شبکه دو نام برده شده بود؛ هرچند شبکه دو امروز ترجیح داد این خبر را قویا تکذیب...

28 شهریور 1399

6 مغز دانه برای کاهش وزن

عصر ایران/ مصرف مغزهای خوراکی مانند بادام هندی و بادام های شور با افزایش وزن پیوند خورده است زیرا آنها از محتوای کالری و چربی زیاد برخوردار هستند و زیاده روی در مصرفشان می تواند به افزایش وزن منجر گردد.

23 شهریور 1399

پرواز چارتر پرسپولیس به مسجدسلیمان برای تثبیت قهرمانی

به گزارش خبرگزارسی مهر و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی باشگاه پرسپولیس، کاروان سرخ پوشان برای بازی با نفت مسجدسلیمان با پرواز چارتر به سفر خواهند رفت.

23 شهریور 1399

دیدگاه های رؤسای دانشگاه ها برای برنامه ریزی شروع سال تحصیلی 1400-1399

تعدادی از رؤسای دانشگاه های شرکت کننده در نشست مجازی با منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاونان وزارتخانه به طرح دیدگاه های خود در مورد برنامه ریزی شروع سال تحصیلی 1400-1399 پرداختند.

20 شهریور 1399

شهر همدرد بیش از همه نیازمند یک انگاره جمعی است

خبرنگاران نابرابری به­ مثابه یک واقعیت در حیات اجتماعی بشر، پدیده تازه ای نیست. کنکاش پیرامون این مسئله به شکل نوین آن در آثار مارکس، انگلس و بسیاری از مفسران و مصلحان اجتماعی عصر جدید نظیر هنری لوفور، دیوید هاروی دیده می­ گردد که آن را به ظهور شهر سرمایه...

20 شهریور 1399

روحانی: هیچ کشوری نمی تواند 6 ماه تعطیل کند

رییس جمهور گفت: تعطیلی کسب و کار و فعالیت مالی در طولانی مدت قابل اجرا نیست و هیچ کشوری در جهان نمی تواند شش ماه این کار را ادامه دهد.

19 شهریور 1399

راهنمای تور هلند از ویزا تا گشت شهری

به هلند سفر کنیم؟در این مطلب قصد داریم تا ضمن معرفی تور هلند از جاذبه های گردشگری این کشور و ویژگی هایی که در خیابان های این کشور هویدا است دیدن کنیم.کشور هلند دارای جاذبه های بی نظیری است که برای اطلاع از تمام آن ها حتی اگر تا خاتمه این مطلب هم همراه ما...

19 شهریور 1399

چرا قطع ارتباط آمریکا با چین امکان پذیر نیست؟

صرفنظر از اینکه این قطع ارتباط صورت بگیرد یا نگیرد باید گفت ماهیت آن به قانون مالی مربوط می گردد و ابتدا باید آنالیز گردد این گزینه قابلیت اجرا دارد یا خیر.

11 شهریور 1399
تعداد: (124)