اقدام پرابهام فینا، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفت؟

به گزارش تور کانادا، به نظر می رسد با معرفی قزاقستان به عنوان نماینده واترپلو آسیا در کنار ژاپن میزبان، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفته است.

اقدام پرابهام فینا، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفت؟

به گزارش خبرنگاران، سال گذشته همین موقع بود که تیم ملی واترپلو در حال آماده سازی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک بود که با شیوع کرونا در کشورهای اطراف سبب شد که بعضی کشورها نتوانند در مسابقات شرکت نمایند و کنفدراسیون آسیا تصمیم گرفت بدون برگزاری مسابقه، قزاقستان به عنوان نماینده آسیا به المپیک برود.

استدلال فینا یک ماده قانونی بود که بر اساس آن در صورت لغو تورنمنت انتخابی باید یک تک مسابقه بین دو تیم برتر قاره برگزار گردد و برنده سهمیه المپیک را بگیرد.

از آنجایی که بر اساس رنکینگ جهانی و آخرین مسابقات رسمی یعنی بازی های آسیایی، قزاقستان و ژاپن در رده اول و دوم بودند، عملا این دو تیم مشمول بند قانونی فینا می شدند.

اما با توجه به میزبانی ژاپن در المپیک، قزاقستان رسما بدون بازی جواز حضور در المپیک را کسب می نماید.

این موضوع سبب اعتراض رسمی فدراسیون و کمیته ملی المپیک ایران شد و ایران درخواست کرد با توجه به میزبانی ژاپن این تیم از شرایط انتخابی حذف گردد و فینا برای انجام مسابقه ای بین ایران یعنی تیم سوم آسیا و قزاقستان تصمیم بگیرد.

چندی بعد به دنبال تعویق المپیک تصمیم گیری درباره سهمیه واترپلو آسیا نیز به یکسال بعد موکول شد.

اما حالا گویا فدراسیون جهانی شنا اسامی و پرچم کشورهای راه یافته به المپیک را منتشر نموده که قزاقستان هم یکی از این کشورها است.

با این حساب به نظر می رسد شانس حضور واترپلوی ایران در المپیک 2020 از دست رفته و قزاقستان به عنوان نماینده آسیا راهی المپیک خواهد شد.

با این حال هنوز از سوی فدراسیون جهانی شنا هیچ نامه ای مبنی بر انجام نشدن مسابقه میان ایران و قزاقستان ارسال نشده و باید دید که سرنوشت تیم ملی واترپلوی ایران برای حضور در المپیک 2020 چه خواهد شد؟

آیا امکان برگزاری تورنمنت بین قاره ای وجود دارد و ایران در آن مسابقات با وجود رقبای قدرتمند اروپایی شرکت خواهد نمود یا در صورت برگزاری المپیک واترپلوی ایران هیچ شانسی برای حضور نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اسفند 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 967

به "اقدام پرابهام فینا، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام پرابهام فینا، شانس المپیکی شدن واترپلوی ایران از دست رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید