چهار مدال طلا، نقره و برنز در پنج وزن نخست به ایران رسید

به گزارش تور کانادا، به گزارش خبرنگاران، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین المللی جام مربیان و کشتی گیران برتر اوکراین در شهر کی یف برگزار گردید که در سرانجام محمدصادق فیروزپور در وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد به مدال طلا دست یافت. همچنین سجاد عباس پور در وزن 55 کیلوگرم کشتی فرنگی به مدال نقره رسید و محمد مختاری و مهدی بالی هم در اوزان 72 و 97 کیلوگرم کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شدند.

چهار مدال طلا، نقره و برنز در پنج وزن نخست به ایران رسید

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

نتایج کشتی گیران کشورمان به توضیح زیر است:

کشتی فرنگی:

در وزن 55 کیلوگرم سجاد عباس پور دارنده مدال نقره نوجوانان دنیا در سال 2018 در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر ویاچسلاو بایراکتار از اوکراین را مغلوب کرد وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل الهام بهرام اف قهرمان آسیا از ازبکستان با نتیجه 14 بر 4 به پیروزی رسید و راهی ملاقات فینال شد. وی در ملاقات فینال مقابل نوگزاری تسورتسومیا قهرمان دنیا از گرجستان در یک کشتی نزدیک با نتیجه 3 بر 3 مغلوب گردید و به مدال نقره رسید.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری دارنده مدال نقره نوجوانان دنیا در سال 2016 در دور نخست مقابل مالخاز آمویان قهرمان جوانان دنیا از ارمنستان با نتیجه 4 بر صفر مغلوب گردید و با توجه به حضور این حریف در ملاقات فینال به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه با نتیجه 8 بر 1 آندری کولیک از اوکراین را مغلوب کرد و به ملاقات رده بندی راه یافت. مختاری در ملاقات رده بندی مقابل پرویز نصیب اف از با نتیجه 12 بر 3 به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر دنیاگیر توردیف دارنده مدال نقره آسیا از ازبکستان را مغلوب کرد وی در دور سوم و مرحله یک چهارم نهایی در مصاف با آرتور شاهینیان دارنده مدال برنز دنیا از ارمنستان با نتیجه 8 بر صفر به رجحان دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بالی در این ملاقات مقابل گئورگی میلیا دارنده مدال نقره زیر 23 سال دنیا از گرجستان با نتیجه 9 بر صفر مغلوب گردید و به ملاقات رده بندی رفت. وی در این ملاقات با نتیجه 5 بر 3 از سد زلیمخان ژیهاسوف از اوکراین گذشت و به مدال برنز دست یافت.

کشتی آزاد:

در وزن 57 کیلوگرم علی قلی زادگان دارنده مدال طلای نوجوانان آسیا در سال 2019 در ملاقات نخست با نتیجه 4 بر 2 مقابل محمودجان شاوکاتوف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر ازبک در مرحله نیمه نهایی، قلی زادگان از دور رقابت ها حذف شد.

در وزن 74 کیلوگرم محمدصادق فیروزپور دارنده مدال برنز جوانان دنیا در سال 2019 پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه 11 بر صفرایشاک بوخورس از الجزایر را شکست داد وی در دور سوم مقابل اشرف آشیروف از آذربایجان با نتیجه 5 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. فیروز پور در این مرحله مقابل کاسوم کاسوموف از اوکراین با نتیجه 3 بر 3 به رجحان دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل مراد کورماگومدوف کشتی گیر روسی الاصل از مجارستان با نتیجه 3 بر صفر پیروز شد و به ملاقات فینال راه یافت. فیروزپور در ملاقات فینال با نتیجه 2 بر یک از سد سنور دمیرتاش دارنده مدال نقره دنیا و برنز المپیک از ترکیه گذشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 86 کیلوگرم امیرحسین فیروزپور دارنده مدال طلای نوجوانان دنیا در سال 2019 در دور نخست مقابل عثمان گوجن دارنده مدال برنز زیر 23 سال دنیا از ترکیه با نتیجه 8 بر 8 مغلوب گردید و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل شاپیف از ازبکستان، فیروزپور از دور رقابت ها کنار رفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1016

به "چهار مدال طلا، نقره و برنز در پنج وزن نخست به ایران رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار مدال طلا، نقره و برنز در پنج وزن نخست به ایران رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید