سفر به آمریکا: با 10 فراوری کننده برتر بلوبری در آمریکا آشنا شوید

به گزارش تور کانادا، ده ایالت برتر آمریکا برای کشت بلوبری، دارای موقعیت جغرافیایی و آب وهوایی مختلف هستند. مفید بودن زغال اخته آبی موجب شده تا تمامی این 10 ایالات، درآمد بسیار بالایی از کشت این میوه به دست آورند. فراوری و فرآوری بلوبری طی ده سال گذشته، دست خوش تغییرات بسیار مثبتی در بازار جهانی، به ویژه در آمریکا شده است.

سفر به آمریکا: با 10 فراوری کننده برتر بلوبری در آمریکا آشنا شوید

اگر علاقمند به دریافت خدمات ویزای آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور آمریکا از نیویورک، واشنگتن، لس آنجلس، سان فرانسیسکو و لاس وگاس دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

دلیل اصلی پیروزیت این صنعت، آگاهی عمومی مردم درمورد ارزش غذایی بالای این میوه خوشمزه است. طبق تحقیقات به دست آمده از USDA، بلوبری حاوی یک نوع فیتونوترینت آنتی اکسیدان است که از فعالیت آزادانه سلول های بنیادی در بدن جلوگیری می نماید. گفته می شود که فعالیت نادرست سلول های یاد شده، موجب بروز مسائل قلبی و حتی گسترش سرطان می شود. در حال حاضر، واشنگتن با فراوری 44.000 تن بلوبری در سال، برترین فراوری نماینده بلوبری در آمریکا است. اجازه دهید در ادامه بیشتر با این ایالت ها آشنا شویم.

10. نیویورک؛ فراوری سالانه 725 تن بلوبری

نیویورک در 283 هکتار زمین زراعی خود که به کشت بلوبری اختصاص داده است، پیروز شد در سال گذشته، حدودا 725 تن از این میوه فراوری کند که این ایالت را در رتبه دهم پیروز ترین فراورینمایندگان بلوبری آمریکا قرار داد. انتظار می رود این میزان، با به حداکثر رسیدن فراوری درختان بلوبری در پی آب و هوای مطلوب نیویورک، بیشتر نیز شود. هوای تابستانی نیویورک، موجب هرچه آبدار و خوشمزه تر شدن بلوبری های کشت شده در این ایالت می شود. فصل برداشت بلوبری در این ایالت، معمولا ده هفته به طول می انجامد که از اواخر ماه جولای شروع شده و در اوایل آگوست به انتها می رسد.

9. می سی سی پی؛ فراوری سالانه 3855 هزار تن بلوبری

بیشتر زمین های کشاورزی مخصوص بلوبری می سی سی پی، در بخش های جنوب شرقی این ایالت واقع شده است. دلیل این موضوع، رشد میوه بلوبری در شرایط آب و هوایی جنوب شرقی می سی سی پی، مانند جنگل های مخروطی است. چشم خرگوش، یکی از مهم ترین گونه های بلوبری کشت شده در این ایالت است. این گونه خاص، بلوبری بسیار باکیفیتی است که معمولا در می سی سی پی یافت می شود. از دیگر دلایل بالا بودن فراوری بلوبری در می سی سی پی، می توان به حضور کارشناسان و محققان برای کشت انواع مختلف این میوه در این ایالت اشاره نمود. ایالت می سی سی پی، در سال گذشته پیروز به فراوری 3855 هزار تن بلوبری شد.

8. فلوریدا؛ فراوری سالانه 7258 هزار تن بلوبری

تقریبا تا 20 سال گذشته، به غیر از مزارع بسیار کوچک، هیچ گونه بلوبری در فلوریدا فراوری نمی شد. فراوری بلوبری فلوریدا در سال گذشته، برابر با 7258 هزار تن بود که این ایالت را در زمره بزرگترین فراورینمایندگان این میوه در آمریکا قرار داد. فراوری این میوه طی سال های اخیر، به دلیل معرفی گونه جدیدی به نام هایبوش جنوبی که در دانشگاه فلوریدا توسعه یافته، با افزایش بسیار چشمگیری روبه رو شده است. این گونه از بلوبری، احتیاج به رسیدگی بسیار کم داشته و بسیار باکیفیت نیز است. با افزایش تقاضا برای بلوبری طی سال های اخیر، فلوریدا نیز تمام کوشش خود را برای پاسخگویی به احتیاج مردم به کار گرفته است.

7. کارولینای شمالی؛ فراوری سالانه 22 هزار تن بلوبری

کارولینای شمالی مدت ها است که بین 10 فراوری نماینده برتر بلوبری در آمریکا است؛ کارولینای شمالی، این عنوان را حتی پس از اعمال محدودیت فراوری برای 8 یا 9 شهر اطراف خود نیز حفظ کرد. اگر گونه های ایده آل بلوبری فراهم بوده و شرایط خاک برای کشت مناسب باشد، بلوبری تقریبا در تمامی نقاط ایالت کارولینای شمالی قابل فراوری است. در بسیاری از بخش های جنوب شرقی این ایالت، خاک نمکی این نواحی برای کشت بلوبری مناسب نیست. البته برای فراوری بلوبری درجه یک، خاک نمکی، معمولی تلقی می شود. کارولینای شمالی در سال گذشته، پیروز به فراوری 22 هزار تن بلوبری شد.

6. کالیفرنیا؛ فراوری سالانه 24.2 هزار تن بلوبری

مزارع کشت بلوبری باکیفیت مدت زیادی نیست که در کالیفرنیا فعالیت می نمایند. بلوبری در ابتدا در جنگل های شمالی کالیفرنیا یافت می شد اما طی دهه گذشته، با توسعه فناوری و به دلیل تقاضای بالا برای این کالا، مزارع کشت بلوبری به سرعت در این ایالت افزایش یافتند. کالیفرنیا در سال گذشته، پیروز به فراوری 24.2 هزار تن بلوبری شد که این ایالت را در رده ششم برترین فراورینمایندگان بلوبری آمریکا قرار می دهد. البته این میزان فراوری بالای بلوبری، به آسانی به دست نیامد. این پیروزیت در پی کشت گونه های مختلف بلوبری های درجه یک فلوریدا و نیز توسعه فناوری حاصل شد.

5. نیوجرسی؛ فراوری سالانه 25.7 هزار تن بلوبری

در حال حاضر، نیوجرسی پنجمین فراورینماینده برتر بلوبری در آمریکا است. علی رغم کوچک بودن نیوجرسی نسبت به دیگر ایالت های حاضر در این فهرست، این ایالت پیروز به فراوری 25.7 هزار تن بلوبری در سال گذشته شد. به طور شگفت انگیزی، بیشتر بلوبری فراوری شده نیوجرسی، تنها در 3.550.000 هکتار و در شهر آتلانتیک کشت می شود. بلوبری های فراوری شده در این ایالت، عمدتا بسته بندی شده و به بازارهای مختلف آمریکا و کانادا صادر می شوند. چیزی که موجب مرغوب بودن بلوبری های نیوجرسی می شود، آب وهوا و خاک بسیار مناسب این ایالت است.

4. اورگن؛ فراوری سالانه 39 هزار تن بلوبری

فراوری بلوبری اورگن طی یک و نیم دهه گذشته، به دلیل تقاضای بسیار بالای این کالا، تقریبا چهار برابر شده است. در حال حاضر، اورگن با فراوری سالانه 39 هزار تن بلوبری، رتبه چهارم برترین فراورینمایندگان بلوبری آمریکا را به خود اختصاص داده است. علی رغم این که بیشتر بلوبری فراوری شده اورگن، در ویلیامت ولی کشت می شود، مقداری از این میوه نیز از ناحیه مید کلمبیا به دست می آید که اخیرا با پیروزیت بسیاری در این زمینه همراه بوده است.

3. میشیگان؛ فراوری سالانه 41.7 هزار تن بلوبری

بیشتر بلوبری میشیگان، در قسمت های جنوب غربی این ایالت کشت می شود؛ این نواحی دارای سفره های آب زیرزمینی فراوان و خاک بسیار ایده آل برای رشد بلوبری است. خاک این مناطق بسیار مرطوب و دارای قلیایی pH بین 4.5 الی 5.5 است. تقریبا 20 گونه مختلف بلوبری در میشیگان کشت می شود. فصل برداشت بلوبری در این ایالت معمولا از ماه ژوئن تا اکتبر به طول می انجامد. کشت بلوبری در میشیگان، صنعت بسیار پیروزی بوده و این ایالت در سال گذشته پیروز به فراوری 41.7 هزار تن بلوبری شد.

2. جورجیا؛ فراوری سالانه 41.72 هزار تن بلوبری

بسیاری از کشاورزان اهل جورجیا، طی سه دهه گذشته برای افزایش فراوری بلوبری خود و نیز پاسخگویی برای تقاضای بالای این میوه، بی وقفه کوشش نموده اند. فراوری بلوبری این ایالت با حمایت و تحقیقات دانشگاه جورجیا در این زمینه، با افزایش چشمگیری روبرو بوده است. جورجیا در سال گذشته، پیروز به فراوری 41.72 هزار تن بلوبری شد. کشاورزان جورجیایی تا همین اواخر، در زمین هایی به وسعت 1.400.000 هکتار مشغول به کشت بلوبری بودند که این ظرفیت اکنون به 8000.000 هکتار رسیده است.

1. واشنگتن؛ فراوری سالانه 44 هزار تن بلوبری

قدمت کشت بلوبری در واشنگتن، به 50 سال پیش باز می شود. در گذشته که کشت بلوبری به تازگی در واشنگتن شروع شده بود، تنها چندین کارخانه کوچک، بلوبری های فراوری شده در این ایالت را خریداری می کردند. بیشتر کشاورزان، مزارع کوچکی داشتند و بلوبری های خود را در همان مزارع و به طور مستقیم می فروختند. امروز، واشنگتن به بزرگترین فراورینماینده بلوبری در آمریکا تبدیل شده که توان فراوری سالانه 44 هزار تن بلوبری در سال را دارد. اگرچه واشنگتن مدت ها است که به فراوری بلوبری در بیشتر نواحی اش مشغول است، اما اخیرا کشت این میوه به مناطق غربی رشته کوه های کاسکاد محدود شده است. میزان کشت بلوبری واشنگتن، طی سال های گذشته با افزایش چشمگیری رو به رو بوده است.

منبع: کجارو
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 895

به "سفر به آمریکا: با 10 فراوری کننده برتر بلوبری در آمریکا آشنا شوید" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر به آمریکا: با 10 فراوری کننده برتر بلوبری در آمریکا آشنا شوید" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به آمریکا: با 10 فراوری کننده برتر بلوبری در آمریکا آشنا شوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید