برگزاری کلاس های حضوری در مدارس کم جمعیت

به گزارش تور کانادا، معاون فنی و مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت گفت: انتخاب دروس حضوری در مدارس پرجمعیت بر عهده مدارس خواهد بود.

برگزاری کلاس های حضوری در مدارس کم جمعیت

محسن فرهادی معاون فنی و مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی خبرنگاران، با اشاره به شیوه نامه های بازگشایی مدارس در کشور اظهار کرد: در حال حاضر مدارس کم جمعیت و زیر 100 دانش آموز مانندمدرسه های عشایری و روستایی به صورت حضوری براساس آخرین دستورالعمل های ابلاغی برگزار و بازگشایی می شوند. در سال گذشته نیز مدارس منطقه ها روستایی و عشایری کم جمعیت به صورت حضوری دایر شده بود.

او ادامه داد: در برخی از مدارس منطقه ها روستایی دسترسی به اینترنت ضعیف و برگزاری کلاس های درس به صورت الکترونیکی در این مدرسه ها دچار مشکلاتی بود که با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی مانند زدن ماسک اینگونه مدارس به صورت حضوری برگزار می شد.

معاون فنی و مرکز سلامت محیط وزارت بهداشت بیان نمود: بر اساس توافقی که بین وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش اجرا شده است مدارس پرجمعیت با توجه به افزایش پوشش واکسیناسیون به خصوص دانش آموزان 12تا 18 سال ، برگزاری کلاس های درس به صورت تلفیقی از حضوری، مجازی باشد.

فرهادی با اشاره به برگزاری حضوری دروس در مدارس پرجمعیت اضافه کرد: بر اساس تصمیمی که گرفته شده است دروسی که امکان برگزاری آن به صورت مجازی نبوده یا درس های اصلی و مهم با رعایت نکات بهداشتی مانند فاصله گذاری اجتماعی به صورت حضوری برگزار شود و مدارس مقطع ابتدایی که نیازمند آشنایی دانش آموزان است به شرط داشتن فضای کافی به صورت حضوری برگزار شود.

او گفت: انتخاب دروس در مدارس به صورت حضوری و انتخاب شیوه اجرا برعهده مدارس گذاشته شده است. اجرای زوج و فرد برگزاری کلاس ها یکی از شیوه های اجرای بازگشایی مدارس به صورت حضوری است.

فرهادی گفت: تا اجرای این طرح تمام کارکنان مدارس و معلمان به طور کامل واکسینه شده تا خطر بستری و ابتلا کاهش پیدا کند. تهویه مناسب کلاس ها و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مانند زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در هنگام برگزاری حضوری کلاس های درس باید به طور دقیق انجام شود.

بیشتر بخوانید:

  • احتمال افزایش مجدد ابتلا به کرونا در کشور/ واکسن پاستوکووک در دانشگاه های علوم پزشکی توزیع شد
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1409

به "برگزاری کلاس های حضوری در مدارس کم جمعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری کلاس های حضوری در مدارس کم جمعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید