تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا

به گزارش تور کانادا، به همت محققان کشور، تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا ویروس در سیستم های محاسباتی کامپیوتری معین گشت.

تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا

به گزارش خبرنگاران، با توجه به نبود داروی قطعی برای درمان بیماری حاصل از کرونا ویروس و همه گیری آن، این مطالعه با هدف پیدا کردن درمان در محیط شبیه سازی رایانه ای صورت گرفت.

در این مطالعه که به وسیله محققان دانشگاه علوم پزشکی قزوین اجرا شده است، ابتدا داروهای ضد ایدز و ضد میگرن از سایت بانک دارویی بدست آمد با پروتئاز اصلی ویروس به صورت منفرد در یک نرم افزار داک گذاشته شده و سپس فایل های بدست آمده بر اساس بیشترین مقدار انرژی اتصال و کانفورمیشن مناسب انتخاب شد.

سپس در نرم افزار گرومکس شبیه سازی دینامیک مولکولی شد تا اطلاعات بیشتری از این برهمکنش ها حاصل گردد. نتایج نشان داد تغییرات ساختاری در آنزیم اصلی کرونا ویروس در حالت اتصال به داروهای ضد میگرن و اتصال به داروهای ضد ایدز رخ داد.

بر اساس نتایج این پژوهش که به وسیله علیرضا فراست و با همکاری حنیفه شریعتی فر، امیر هوشمند و نعمت الله غیبی اجرا شده، طرح داروهای ضد میگرن بیشترین تمایل را جهت اتصال به آنزیم اصلی کرونا ویروس دارد. در اتصال داروهای ضد میگرن به آنزیم اصلی کرونا ویروس پیوند الکترواستاتیک بیشترین نقش را دارد.

با توجه به نتایج بدست آمده پیشنهاد می شود با آنالیز این داروها در شرایط آزمایشگاهی و در شرایط موجود زنده بتوان تاثیرات را بهتر درک نمود. نتایج بدست آمده از شبیه سازی دینامیک فرایند شناخت داروی مناسب را کوتاه خواهد نمود و اعتبار کار را افزایش خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 اسفند 1400 بروزرسانی: 2 اسفند 1400 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1479

به "تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأثیر داروهای ضد میگرن و ضد ایدز بر روی کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید