ترس از سرد شدن زندگی مشترک به علت فعال بودن همسر در شبکه های مجازی، چاره چیست؟

به گزارش تور کانادا، یک مشاور با اشاره به نگرانی بعضی زن و شوهرها از فعال بودن همسرشان در شبکه های اجتماعی مجازی، درباره ترس از دست دادن زندگی مشترک، سرد شدن رابطه و کاهش علاقه همسر به خود، گفت: در چنین شرایطی زن و شوهر باید نگرانی های خود را آنالیز و مشکل اصلی را حل نمایند چراکه چنین نگرانی هایی نشان از گره های روانی قدیمی دارد و باید پیش از ازدواج تسویه حساب های روانی لازم با این تصورات انجام گردد.

ترس از سرد شدن زندگی مشترک به علت فعال بودن همسر در شبکه های مجازی، چاره چیست؟

مریم فولادی در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بعضا بعضی زن و شوهرها از فعالیت همسر خود در شبکه های اجتماعی مجازی نگران هستند و هراس دارند که نکند با حضور در شبکه های اجتماعی مجازی کم کم علاقه بین آنها کاهش یافته و زن یا شوهر از همسر سرد گردد، از این رو اصرار دارند تا همسرشان در این شبکه های مجازی عضو نباشد.

فولادی درباره تصور یاد شده شرح داد: باید توجه داشت که زوجین با پیشینه روانشناختی خاصی برای برآورده کردن نیازهای خود اعم از روانی و جسمی و... وارد ازدواج می شوند که سهم نیازهای روانشناختی معمولا بیشتر از سایر نیازها است. این نیازهای روانشناختی در ابتدا به وسیله والدین و در خانواده ها تامین و پس از ازدواج نیز از سوی همسر تامین می گردد. بنابراین اگر فردی چنین تصوی نسبت به فعالیت همسر در شبکه های اجتماعی مجازی دارد در واقع این پیشینه روانشناختی اشتباه به وسیله والدین او ایجاد و به وسیله خود او بسط یافته و تا کنون همراهش است.

وی با تاکید بر اینکه بهتر است زوجین به جای چنین نگرانی هایی که در واقع تسویه حساب با همسر است، تسویه حسابی با پیشینه روانشناختی اشتباه خود داشته باشند تا بتوانند رابطه سالمی را پیش ببرند، توصیه کرد: قرار است زوجین در زندگی مشترک با یکدیگر شفاف باشند، از این رو می توانند رمز فایل ها و برنامه های شخصی یکدیگر را بدانند اما بعضا بعضی زوجین از این امر برداشت غلط داشته و با در اختیار داشتن رمز تلفن و فایل ها و برنامه های همسر، دائما در حال چک کردن گوشی او هستند، حال آنکه شفافیت در زندگی مشترک مجوزی برای ادامه دادن به این رفتارهای شکاکانه نیست.

این مشاور معتقد است که اگرچه زوجین باید در زندگی مشترک با یکدیگر شفاف باشند و در راستای این شفافیت می توانند رمز تلفن یکدیگر، رمز شبکه های اجتماعی و فایل های یکدیگر را داشته باشند اما این امر به معنای انجام رفتارهای شکاکانه و دائما چک کردن گوشی همسر نیست.

فولادی با بیان اینکه بعضی از زوجین دچار بدبینی و بی اعتمادی هستند و از این رو با وجود اینکه هر لحظه به اطلاعات و گوشی تلفن همسر دسترسی دارند اما به رفتارهای شکاکانه خود ادامه می دهند که موجب آزار طرف مقابل خواهد شد، توضیح داد: این رفتارهای شکاکانه می تواند ریشه در ترس از دست دادن همسر و طرد شدن از سوی همسر باشد.

وی در سرانجام سخنان خود اضافه نمود: در واقع بعضا زن یا شوهر وقتی می ترسد همسرش او را طرد نموده و علاقه اش کم گردد، دست به کنترل کردن همسر از طرق مختلف نظیر چک کردن مدام گوشی تلفن می زند چراکه نسبت به همسر خود بی اعتماد شده است. البته این تنها مربوط به مواردی خاص می گردد و نمی توان به تمام زوجین تعمیم داد. در واقع باورهای اشتباه و ترسهای افراد است که منجر به این کنترل گری ها و رفتارهای شکاکانه می گردد و زوجین در ابتدا باید بر روی اصلاح باورهای خود کار نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: tour-canada.ir شناسه مطلب: 1548

به "ترس از سرد شدن زندگی مشترک به علت فعال بودن همسر در شبکه های مجازی، چاره چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترس از سرد شدن زندگی مشترک به علت فعال بودن همسر در شبکه های مجازی، چاره چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید