تعاریف و اصطلاحات

سفیر هند: به آمریکایی ها گفته ایم که حق دخالت درباره چابهار را ندارند

سفیر هند در ایران اعلام کرده است که این کشور به تعهدات خود در خصوص موافقت نامه ترانزینی چابهار متعهد است و آمریکا حق دخالت در این بندر را ندارد.

29 شهریور 1399

شهر همدرد بیش از همه نیازمند یک انگاره جمعی است

خبرنگاران نابرابری به­ مثابه یک واقعیت در حیات اجتماعی بشر، پدیده تازه ای نیست. کنکاش پیرامون این مسئله به شکل نوین آن در آثار مارکس، انگلس و بسیاری از مفسران و مصلحان اجتماعی عصر جدید نظیر هنری لوفور، دیوید هاروی دیده می­ گردد که آن را به ظهور شهر سرمایه...

20 شهریور 1399

اعتبارنامه تاجگردون در انتظار رای نمایندگان؛ مجلس در جهت پایبندی به قانون

رای گیری یا عدم رای گیری درباره اعتبارنامه تاجگردون به یکی از شبهات این روزهای فضای سیاسی تبدیل شده که به نظر می رسد مجلس طبق روال قبلی و مرّ صریح قانون عمل خواهد نمود.

17 شهریور 1399

رونق فراوری کتاب های پژوهشی در گرو حمایت صنعت و دانشگاه است

به گزارش خبرنگاران، دهم تیرماه براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز صنعت و معدن نامگذاری شده است. اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه و عمیق تر گردد، چراکه این بخش به عنوان عامل...

4 شهریور 1399

اعلام تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، تدوین راهنمای مقابله با کرونا ویروس در موزه ها صورت گرفت.

8 مرداد 1399

وثیقه وام 12 تا 200 میلیونی کرونا چیست؟

به گزارش خبرنگاران، از روز گذشته سامانه کارا به منظور ثبت نام کارفرمایان برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا آغاز به کار کرده است.

20 تیر 1399

آیا تهدید مکرون علیه تهران عملی می گردد؟

فرانسه تهدید کرد که در قبال گام چهارم، فعال کردن مکانیسم ماشه را مورد آنالیز قرار می دهد. در این جهت انگلستان و آلمان هم با او همراه شده اند.

30 دی 1398